Szczecinianie pamiętają o ogrodach

W miniony weekend odbyła się kolejna edycja kiermaszu ogrodniczego „Pamiętajcie o ogrodach”. Szczecinianie po raz kolejny udowodnili, że pamiętają o ogrodach, o czym świadczyła nie tylko frekwencja, ale również torby pełne zakupów.

Jesień to okres sadzenia drzew, krzewów i robienia porządków w ogrodzie. Na kiermaszu można było więc zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia, środki ochrony roślin, a także same rośliny. Na stoiskach można było nabyć drzewka i krzewy owocowe, różnego rodzaju iglaki, cebulki kwiatów – w tylu odmianach, że zwykły śmiertelnik, który nie zna się na ogrodnictwie, nie był w stanie tego wszystkiego ogarnąć.

Wydarzeniu towarzyszył nieco mniejszy, ale cieszący się równie dużą popularnością kiermasz produktów regionalnych, gdzie można było zaopatrzyć się w niedostępne na co dzień w sklepach wędliny, sery, miody i wiele innych smacznych rzeczy wyrabianych tradycyjnymi metodami.

Kolejny kiermasz ogrodniczy odbędzie się wiosną.

Pamiętajcie o ogrodach

Pamiętajcie o ogrodach

Pamiętajcie o ogrodach

Pamiętajcie o ogrodach

Pamiętajcie o ogrodach

Pamiętajcie o ogrodach

Pamiętajcie o ogrodach

O autorze

avatar

Grzegorz Kluczyński

Urodziłem się w Szczecinie, tutaj mieszkam i pewnie również tutaj doczekam późnej starości. Od kilku lat staram się udowodnić wszystkim niedowiarkom, że Szczecin nie jest wioską z tramwajami... i chyba mi się to udaje! :)