Dziękujemy, że byliście!

Za nami kolejne Warsztaty Szczecin Aloud. W środę, 4 listopada, Już po raz czwarty szczecinianie tłumnie spotkali się, by wysłuchać wyjątkowych  prelekcji o blogowaniu, fotografii i  mediach społecznościowych. Tym razem w fantastycznych przestrzeniach Business Link Szczecin inspirowali nas Arlena Wit, Tomasz Lazar, Paweł Krzych i Kacper Skoczylas.

Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem było niezwykle ciekawie, motywująco i – co niezwykle ważne – merytorycznie. Uczestnicy warsztatów mogli czerpać wiedzę od specjalistów w swojej dziedzinie.

YouTube Preview Image

Arlena Witt – autorka bloga Wittamina.pl i programu Na Youtube „Po Cudzemu”, w którym pomaga mówić po angielsku – pokazała nam, że tak naprawdę nie trzeba bać się tworzenia filmów i nie ma nic strasznego w nagrywaniu samego siebie Każdy z nas może spróbować sił w tworzeniu Snapów, vine’ów czy filmów na Youtubie. Wystarczy pamiętać o kilku istotnych regułach w tworzeniu krótkich filmów i zaakceptować samego siebie. Bo przecież każdy z nas jest wyjątkowy :)

Tomasz Lazar –  wybitny i wielokrotnie nagradzany fotograf rodem ze Szczecina – zdradził kilka tajników tworzenia fotoreportażu. Pokazał, co tak naprawdę jest istotne w ukazywaniu rzeczywistości za obiektywem aparatu. Zachwycił uczestników niezwykłymi zdjęciami, które przyniosły sławę i niezliczoną ilość nagród, jak World Press Photo, Sony World Photography Award, International Photography Award czy BZWBK Press Photo. Pochwalił się również kilkoma fotografiami z pokazów mody m.in. podczas minionego Fashion Week w Paryżu. Tym samym udowodnił, że wydarzenia, które relacjonowane SA przez tysiące fotoreporterów mogą być wyjątkowe i niezwykłe. Pytań, co do jego twórczości nie było końca.

Paweł Krzych i Kacper Skoczylas – lokalni patrioci i specjaliści z zakresu Social Media i marketingu – przekazali słuchaczom 10 przykazań budowania wizerunku w mediach społecznościowych. Zdradzili, co warto pokazywać na swoim blogu czy profilach społecznościowych, jakie treści są tak naprawdę wartościowe w Internecie i jak tworzyć, by kreowane przez nas treści niosły tę wartość.

W przerwach między warsztatami nie zabrakło oczywiście dyskusji w kuluarach. Każdy z uczestników chciał zamienić z prelegentami choć jedno zdanie i poznać się z osobami, które odwiedziły Business Link tego dnia. W końcu każdego z nas łączyły wspólne pasje :)

YouTube Preview Image

Łezka w oku się kręci, że to wyjątkowe spotkanie już za nami, jednak wiedza zdobyta podczas warsztatów jest czymś, czego nikt nam nie odbierze. Warto też podkreślić wartość dodaną zakończonych już warsztatów – nowe, fantastyczne znajomości :)

Już teraz zapraszamy Was do obejrzenia galerii z wydarzenia, a jeśli nie mogliście być tego dnia z nami, mamy dla Was niespodziankę!  Wszystkie prelekcje w całości do zobaczenia na naszym YouTubie :)  Wypatrujcie również krótkie relacji filmowej z wydarzenia. Gdy tylko będzie dostępna z pewnością pojawi się na naszym blogu i profilach społecznościowych.

Do zobaczenia na kolejnym inspirującym spotkaniu w Szczecinie!

O autorze

avatar

SzczecinAloud

Szczecin Aloud to inspirujący głos miasta. To przestrzeń, w której ciekawe teksty, interesujące zdjęcia i intrygujące filmy pokazują Szczecin oczami jego wyjątkowych mieszkańców.