Dzień Dziecka z motocyklami, kwiatami i…

W sobotnie przedpołudnie, 1 czerwca Muzeum Techniki i Komunikacji w dawnej zajezdni przy ulicy Niemierzyńskiej zapełniło się dziećmi… i motocyklami.

Dzień Dziecka w Muzeum Techniki i Komunikacji

Szczecińskie Muzeum Techniki i Komunikacji przygotowało dla najmłodszych z okazji ich święta wiele atrakcji – pokazy, występy artystyczne, konkursy z nagrodami i wiele innych. W ramach imprezy „Motocykliści dzieciom” na dziedziniec zajezdni wjechało ponad 100 motocykli z uczestnikami zlotu Junaka. Tego dnia odbywała się również akcja „Floryści dzieciom”, podczas której dzieci tworzyły piękne kompozycje kwiatowe pod czujnym okiem szczecińskiej florystki Małgorzaty Makarewicz. Dla zwiedzających muzeum również nie zabrakło atrakcji, gdyż została otwarta wystawa „Małpa w Muzeum Techniki” prezentująca niesamowite pojazdy znane z komiksu Papcia Chmiela o przygodach Tytusa, Romka i A’Tomka.

Chociaż pogoda niespecjalnie zachęcała do wyjścia z domu (rano padał deszcz, było pochmurno i wiał silny wiatr), wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem szczecinian, a uśmiechy na twarzach najmłodszych uczestników były żywym dowodem na to, że była to udana impreza.

O autorze

avatar

Grzegorz Kluczyński

Urodziłem się w Szczecinie, tutaj mieszkam i pewnie również tutaj doczekam późnej starości. Od kilku lat staram się udowodnić wszystkim niedowiarkom, że Szczecin nie jest wioską z tramwajami... i chyba mi się to udaje! :)