list do blogera

Szczecin, 23.10.2013

Nieznany jeszcze blogerze, niepoznana jeszcze blogerko  Szczecin Aloud,

Nieważne ile masz lat: czy patrzysz na świat przez pryzmat wielu doświadczeń i niewiele jest już w stanie cię zadziwić, czy oglądasz go z ciekawością dziecka, a może rzeczywistość jawi ci się w czarno-białym kontraście.

Nieważne skąd jesteś : czy  urodziłeś, urodziłaś  się w Szczecinie, czy  jesteś tu tylko na chwilę, czy mieszkasz tu bo tak po prostu wyszło, czy poczułeś, poczułaś , że jest to miejsce, gdzie chcesz zapuścić korzenie, a może jeszcze tego miejsca szukasz.

Nieważne co robisz, czym się zajmujesz i co ciebie zajmuje, czy to lubisz, czy raczej marzysz o zmianie, czy czekasz na nią biernie, czy prowokujesz los, czy pracujesz, czy pracy szukasz, czy się uczysz, czy zajmujesz się zgłębianiem tajników życia.

Nieważne czy kochasz swoje miasto, czy mówisz o nim „moje”, czy jesteś z niego dumny, dumna , czy może  nie wszystko ci się w nim podoba i coś  niecoś chciałbyś, chciałabyś  zmienić.

Nieważne czy jesteś samotnikiem, czy uwielbiasz być wśród ludzi, czy kochasz ciszę, czy musi ci coś zawsze brzęczeć koło ucha, czy jesteś nieśmiały, nieśmiała , czy może mówią o tobie dusza towarzystwa.

Jeśli masz swój świat i chęć podzielenia się jego częścią z innymi.

Jeśli chcesz by było ciekawiej, weselej, z rumieńcem.

Jeśli widzisz więcej, czujesz wyraźniej, dotyka cię to i owo (niekoniecznie  nieprzyjemnie ).

To możesz.

To właśnie na ciebie czekamy.

Musimy się  poznać.

Wyjmij z szuflady swój tekst, rysunki, zdjęcia i co tam masz skrywanego jeszcze,  i wyślij na konkurs Szczecin Aloud.

Czeka cię przygoda.

 

Z serdecznościami

Jola M.

PS.

Ekipa Szczecin Aloud  jest bardzo fajna :)

 

O autorze

avatar

jmazur

po prostu - rysuję, piszę, robię zdjęcia ... czasem coś (z)maluję ...