UDAŁO SIĘ – JEDNAK POLAK!!!

Oto komunikat ze strony National Geographic Polska:

Autor najdłuższej przeprawy kajakowej przez Atlantyk Aleksander Doba został zwycięzcą plebiscytu publiczności na podróżnika roku 2015 National Geographic People’s Choice Adventurer of the Year!”.

Jego triumfowi towarzyszyła rekordowa liczba ponad pół miliona głosów oddanych przez niemal trzy miesiące (od 6 listopada do 31 stycznia) na wszystkich kandydatów.

więcej na: 

http://www.national-geographic.pl/aktualnosci/pokaz/polak-podroznikiem-roku-wedlug-national-geographic/

W imieniu SZCZECIN ALOUD dziękuję wszystkim za wsparcie i głosy!

 

Oryginalny tytuł:

POLAK ALBO WSPINACZ – czyli cały Szczecin głosuje na…

Od 2006 roku National Geographic przyznaje nagrody „Adventurers of the Year”. Do tej pory nagrodę zdobywali wspinacze wysokogórscy. W zasadzie śmiało można stwierdzić, że cały plebiscyt sprowadzał się do wyboru najlepszego himalaisty. Teraz mamy szansę na historyczną zmianę. Nie tylko z powodu dyscypliny, ale także z powodu kandydatury naszego dzielnego „sąsiada”!

Po raz pierwszy w historii, do nagrody Podróżnika Roku National Geographic jest nominowany Polak. To Aleksander Doba – kajakarz, który w wieku 67 lat przepłynął Ocean Atlantycki. Podjął wyzwanie odbycia najdłuższego samotnego rejsu kajakiem w historii i pomimo wielu przeciwności dopiął swego.

 

Foto: Nicola Muirhead, źródło: nationalgeographic.com

Tak jak przed laty cały Szczecin głosował w Tańcu z Gwiazdami, niech teraz powtórzy się historia. Zwłaszcza, że to nic nie kosztuje. Głosowanie trwa do 31 stycznia. Pomóżmy Aleksandrowi Dobie wygrać z resztą świata! Jak? Wystarczy kliknąć na zielony przycisk „vote” na stronie:

http://adventure.nationalgeographic.com/adventure/adventurers-of-the-year/2015/vote/#/kayak-aggressive-ocean_85269_600x450.jpg

W tłumie siła, więc głosujcie! Każde kliknięcie się liczy: na komputerze domowym i w pracy, na tablecie i w smartfonie :)

Tych, którzy się wahają, albo nie mieli okazji poznać dzielnego podróżnika – zapraszam do obejrzenia reportażu przygotowanego przez TVP: „Kajakiem przez Ocean”.

O autorze

avatar

Przemysław Budziak

Szczecin jest moim miastem - mieszkam tu od urodzenia. Oczywistym jest, że nie spędziłem tu całego swojego życia - uwielbiam poznawać nowe miejsca, a podróże są moim ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu. Zawsze jednak z uśmiechem wracam do mojego Szczecina. Ponieważ często mam przy sobie aparat fotograficzny, uwieczniłem wiele ciekawych momentów z życia naszego miasta. Na początku nie planowałem się nimi dzielić - trafiały do przysłowiowej szuflady. Jednak z biegiem czasu kiełkowała chęć podzielenia się z Wami moją wizją miasta - dołączenie do projektu Szczecin Aloud umożliwiło mi zrealizowanie tego pomysłu. Chciałbym wywołać w Was, Szczecinianach potrzebę wstania sprzed telewizora i wyjścia z domu. Udowodnić, że warto spędzać wolny czas w inny sposób. Pokazać zarówno rzeczy nieznane, ale i takie, które mijacie codziennie w drodze do pracy lub szkoły i nie zwracacie na nie uwagi. Chciałbym, żebyście zobaczyli, że można pochwalić się rodzinie, gdy przyjedzie do Was na wakacje, że mieszkacie w Szczecinie :)