zainspiruj się!! i zobacz ludzi, którzy zmieniają świat na tedx szczecin live.

Fundacja Netcamp zaprasza na drugą edycję TEDx Szczecin Live, która odbędzie się już 28 lutego. W czasie wydarzenia będzie można zobaczyć prezentacje z TED 2013 w Kalifornii – najbardziej inspirującej konferencji na świecie. Jako prelegenci wystąpią m.in. Elon Musk, prof. Larry Lessig, Amanda Palmer, Danny Hillis czy Stewart Brand.

 

Tematem konferencji TED 2013 jest w tym roku „The Young. The Wise. The Undiscovered”, a dzięki TEDxSzczecinLive będzie można zobaczyć 4 sesje tematyczne: Disrupt!, Dream!, Create!, Sustain!. W ramach globalnego poszukiwania talentów połowa z ponad 70 prelegentów została wybrana przez internautów wśród najlepszych wystąpień z castingów które odbyły się w 14 miastach na całym świecie.

Jako organizator inspirujących spotkań IT w Szczecinie chcemy dać uczestnikom TEDx Szczecin Live możliwość zobaczenia na żywo konferencji TED2013 aby zainspirować ich do działania – mówi Maciej Jankowski, Prezes Fundacji Rozwoju Branży Internetowej „Netcamp”.

Wśród prelegentów których będzie można zobaczyć są m.in.:

  • Elon Musk – seryjny przedsiębiorca, współtwórca PayPal. Prezes Tesla Motors oraz SpaceX, który podbija teraz kosmos
  • prof. Larry Lessig – prawnik i aktywista, twórca Creative Commons
  • Amanda Palmer – znana blogerka/piosenkarka, aby wydać płytę zebrała na Kickstarterze 1.2 mln $. Wierzy że muzyka powinna być darmowa.
  • Andrew Mcafee – naukowiec MIT badający wpływ technologii na biznes, twórca koncepcji Enterprise 2.0, współautor “Race Against the Machine”
  • Jack Andraka – nastolatek który stworzył nowy i tani test wykrywający raka
  • Danny Hillis – wynalazca z ponad 100 patentami, pionier macierzy dyskowych i przetwarzania równoległego dla superkomputerów
  • Taylor Wilson – mając 14 lat zbudował reaktor jądrowy w garażu
  • Stewart Brand – legenda i wizjoner w branży technologicznej, pod koniec lat 60 współtworzył podstawy internetu. Autor the Whole Earth Catalog, The WELL, Global Business Network. Znany z powiedzenia “information wants to be free.”

TEDx Szczecin Live to lokalne, niezależnie organizowane wydarzenie na licencji TED. TEDx to globalna inicjatywa gdzie w setkach miast na świecie organizowane są lokalne wydarzenia, podczas których uczestnicy wspólnie oglądają TED Talks oraz słuchają prezentacji zaproszonych gości. TED udostępnia format i wsparcie merytoryczne dla organizatorów TEDx, ale samo wydarzenie jest tworzone przez lokalnych organizatorów.

Czym jest TED?

TED jest organizacją propagującą idee które zmieniają świat. Wszystko zaczęło się 25 lat temu od czterodniowej konferencji TED w Kalifornii. Przez ten czas TED rozwinął się aby wspierać te idee przez kolejne inicjatywy.

Co roku na konferencję TED  zapraszani są czołowi liderzy, innowatorzy i ludzie którzy zmieniają świat, aby opowiedzieć o tym w ciągu 18 minut. Przemówienia te są później dostępne bezpłatnie na stronie TED.com.

Wśród prelegentów TED  byli m.in. Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani,Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende czy Gordon Brown.

Doroczna konferencja TED odbywa się na wiosnę w Long Beach w Kalifornii (USA) z  transmisją w Palm Springs; Natomiast konferencja TED Global ma miejsce co roku latem w Edynburgu.

Konferencja TED2013 odbędzie się w dniach 26.02 – 1.03 2013 w Long Beach wraz z transmisją TED Active w Palm Springs.

Wśród inicjatyw TED jest też portal TED.com, gdzie codziennie pojawiają się nowe nagrania TED Talks oraz Open Translation Project w ramach którego wolontariusze z wielu krajów opracowują tłumaczenia i napisy dla nagrań  TED Talk.

Polecam Wam bardzo jedno z wielu inspirujących przemówień :

http://www.ted.com/talks/lang/pl/amy_cuddy_your_body_language_shapes_who_you_are.html

TED ustanowił też coroczną nagrodę TED Prize, gdzie wyjątkowe osoby które chcą zmienić świat otrzymują możliwość wprowadzenia tych idei w życie.

TEDx Live oferuje możliwość zorganizowania przez lokalne społeczności  wydarzenia opartego o transmisję z konferencji TED.

Program TED Fellows pomaga innowatorom zmieniającym świat dołączyć do społeczności TED i wzmocnić wpływ ich działań i projektów.

TED na Twitterze twitter.com/TEDTalks i Facebooku facebook.com/TED

W związku z planami organizacji w tym roku konferencji  Fundacja Netcamp poszukuje  kreatywnych wolontariuszy do współpracy przy tym inspirującym wydarzeniu. Specjalnie dla nich odbędzie się dodatkowe spotkanie gdzie będą mogli zobaczyć również otwarcie TED2013 z udziałem takich gwiazd jak  (lider U2), (guru ekonomii) czy (dyrektor MIT Center for Digital Business, twórca koncepcji Long Tail).

Aby wziąć udział w TEDxSzczecinLive wymagana jest rejestracja na stronie http://live.tedxszczecin.com.

 

Na podstawie jakości zgłoszeń organizatorzy wybiorą osoby, które otrzymają zaproszenie do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Wszystkie transmitowane wystąpienia będą oczywiście w języku angielskim. Wydarzenie odbędzie się w szczecińskim klubie Elefunk. Transmisję z TED 2013 organizują również lokalne społeczności TEDx we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie oraz Katowicach.

TEDx Szczecin Live organizowany jest w oparciu o transmisję online z konferencji TED, pozwala to zobaczyć na żywo inspirujące sesje z Kalifornii. W duchu „Ideas worth spreading” TED stworzył program TEDx – lokalnych i niezależnie organizowanych wydarzeń w klimacie TED, które gromadzą razem ludzi aby dzielić się nowymi ideami.

(wszystkie informacje pochodzą od Organizatora, zdjęcia – fp TED na fb)

O autorze

avatar

epawlak

Jako architekt, grafik, czy podróżnik, staram się zamieniać marzenia w cele. I wiem że się uda! Jestem wielozadaniowa. :) Czasami najchętniej złapałabym wszystkie „sroki za ogon”, żeby robić coś, co mnie nakręca. Bo nie ma rzeczy niemożliwych w życiu do zrealizowania. Trzeba być swoim własnych bohaterem. ;)