co się dzieje z tą miłością ? a może właśnie nic.

Wszyscy tego chcą, ale nie wszyscy wiedzą jak zrobić, żeby było idealnie. Każdy za tym tęskni, ale docenia dopiero wtedy, kiedy już tego zabraknie, albo stwierdzi „zabrakło tam mnie i mojej obecności”. Miłość. Niby taka banalna sprawa… lecz bez niej nikt żyć nie potrafi.

I nie spodziewaj się, że będzie miło. Bo o miłośc trzeba dbać, jak o samego siebie. Mądrze, romantycznie, konkretnie i z rozmachem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot.www.facebook.com/pages/Rzuć-wszystko-i-chodź-się-całować

 

Mówią, że z pustego człowiek nie naleje. I mają rację. Ani z pustej głowy, ani z serca. Przypadki, w których druga strona deklaruje, że bardzo, ale to bardzo kocha, nie kochając najpierw siebie – istnieją. Niestety z góry skazane są na niepowodzenie. Sorry, tak już po prostu jest.

W życiu bywa, że łatwiej jest coś zniszczyć niż zbudować. Nie słuchamy siebie, ani swoich potrzeb. A to jest główną przyczyną wszystkiego co do worka z napisem ‚realcje’ wrzucamy. Nie rozumiemy, że to czym się napełnimy, np. nauka, ksiązki, ludzie, hobby, rozwój, myśli, wartości, radość, mądrośc, szaleństwo, dosłownie wszystko dajemy drugiej osobie. Lub nie. Poza tym : „to, co sprawia, że ktoś Cię pragnie, nie zależy od tego co robisz, to coś, co w sobie masz.” Jeżeli chcesz coś komuś udowodnić, to najpierw udowodnij samemu sobie. Zrób coś dla SIEBIE, żebyś był szcześliwy. Nie można prosić kogoś o to, żeby codziennie nas komplementował, bo musi wiedziec za co. A skoro Ty nie wiesz, to jak to jest? Nie umiesz o siebie zadbać, to jak chcesz zadbać o drugą osobę? Czyjeś słowa, nie zastąpią nam poczucia własnej wartości. Bo to poczucie nabywamy sami! Rozwiń własne życie, żeby się w nim zakochać! To samo przez się zacznie promieniować na innych. Im więcej zaczniesz dawać sobie, tym więcej zobaczysz pozytywnych momentów na codzień. „Nie żyjesz dla kogoś, nie żyjesz nawet dla swoich dzieci jeżeli je masz. Jedyną osobą dla której zyjesz jesteś TY”. Nie zadbasz o samego siebie, nie posprzątasz po ostatnich związkach, to jak możesz dać coś wspaniałego w miłości? No pomysl, przecież to się wyklucza. Nie mówiąc już o tym, że relacja, w której komuś trzeba cokolwiek udowadniać – jest zwyczajnie na siłę. A przecież chodzi o coś zupełnie inego.. o Flow.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot.www.facebook.com/pages/Rzuć-wszystko-i-chodź-się-całować

Zanim usłyszę głosy, że nie ma miłości idealnej, a co dopiero związku – zadaj sobie pytanie : czy Ty nigdy o tak pięknym stanie nie marzyłeś? No właśnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot.www.facebook.com/pages/Rzuć-wszystko-i-chodź-się-całować

Flow to przepływ dobrej energii między dwojgiem ludzi. Inaczej ? Kiedy nie wyobrażasz sobie życia bez tej osoby. Kiedy ona daje Tobie dokładnie TO, a Ty TO oddajesz. Czujesz, że odbieracie ‚na tej samej fali, jesteście jak lustro’ i takie tam. Kiedy NIE MUSISZ się przepychać, ani walczyć o swoją wolność. I tutaj, jeżeli Tobie naprawdę zależy, trzeba dbać. Nie ma przebacz. Jeżeli nie chcesz – nawet nie zaczynaj, bo szkoda czasu. Dbasz, jesteś odpowiedzialny, dobry, spontaniczny, uśmiechniety, szczery, lojalny, wierny, szcześliwy aach szaloony! Odrobina empatii. No i emanujesz seksem. Dajesz. A jeżeli takie rzeczy dajesz, to je otrzymujesz. Jeżeli otrzymujesz coś innego wzamian – zachwianie równowagi gwarantowane. Jest kilka rzeczy w miłości, których trzeba unikać, żeby ideał do starości sobie wypracować. To wbrew pozorom jest naprawdę najmilsza część uczuciowej podróży.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot.www.facebook.com/pages/Rzuć-wszystko-i-chodź-się-całować

Jesteśmy INNI. I własnie to jest najlepsze. Nie jest sztuką kochać za zalety. Sztuką jest kochać pomimo wad.  Jeżeli wciąż szukasz gwiazdy, to obudź się, bo możesz przeoczyć księżyc w momencie łapania gwiazd.
A jeżeli już kogoś cudownego masz i rozglądając się na boki szukasz ‚innej opcji’, (a bo może to, a bo może ta) to uwierz mi, nie jesteś wart uczuć tej osoby. Zakończ, zapomnij, ament. Wiadomo, przyciąganie musi być. I świetnie jeżeli z cielesnym idzie w parze. Tylko czym byłoby ciało bez inteligentnego mózgu? Podobno jesteśmy szcześliwi z tymi ludźmi, którzy potrafią nas rośmieszyć do łez. I czujemy się w ich towarzystwie bezpiecznie.
Jeżeli potem będziesz żałować, to pamiętaj, że ktoś już może nie chcieć usłyszeć Twojego telefonu. Albo rybka, albo akwarium. Szacunek do siebie – na pierwszym miejscu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot.www.facebook.com/pages/Rzuć-wszystko-i-chodź-się-całować

Przestań się ukrywać! Pokaż siebie i to co w Tobie najpiekniejsze. Za co druga osoba ma Ciebie pokochać? Za maskę, pozory tego jakie jesteś naprawdę? Nie sądzę. Czy ktoś ma zgadywać jaki aktualnie masz humor? Pokaż mi chociaż jednego człowieka, który lubi się domyślać. Dokładnie. Domyślanie się budzi w nas niepokój, to strata czasu, a my wiedzy szukamy.
Musisz znać swoje zalety i pokazać je. Ale też z nikim się nie mierzyć na ‚lepszości’. Bo po co? Przecież jak ktoś wybrał właśnie Ciebie, to DOKŁADNIE TY mu się podobasz i CIEBIE chce!
Nie oczekuj – ustal zasady, priorytety, marzenia. Opowiadaj. W zbliżeniu..? Dlaczego nie. Największe porozumienie przepływa w miejscach styku ;) A BLISKOŚĆ jest ogromnie ważna. Jeżeli jej nie ma, ginie dobry seks, poczucie bezpieczeństwa, pewności, zaufania, wszystko powoli obumiera. Tak juz jest. I nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot.www.facebook.com/pages/Rzuć-wszystko-i-chodź-się-całować

Więc całuj, dotykaj, rozmawiaj, słuchaj! Wszystko to składa się na obecność. To najlepsza droga na połączenie. Rozwijaj się intelektualnie. Bądź wyzwaniem! INSPIRACJĄ ! Bo kiedy każdy „zaangażowany jest we własny rozwój, spełnienie, dostarczacie sobie nawzajem nadzwyczajnych bodźców i jesteście dla siebie wyzwaniem. Wtedy ekstaza może stać się sposobem życia”. Zatem czytaj, pisz, rozwijaj swoje pasje i zdolności, pracuj. Dziel się tym! Po to przecież z tą drugą chcesz być.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot.www.facebook.com/pages/Rzuć-wszystko-i-chodź-się-całować

Wciąż mówisz że coś zrobisz? To może nie mów, tylko zrób to. Słowa są piękne, ale czyny jeszcze lepsze. Bo słodko szeptać – każdy potrafi. Nigdy w życiu, ale to nigdy! jeżeli nie jesteś pewny, że dotrzymasz słowa, niczego nie obiecuj. Złamana obietnica boli bardziej niż mmmhhh. Okropnie. Zawsze uświadom sobie, że ktoś bierze Twoje słowa na poważnie i czeka. Bo przecież, traktujesz relacje na poważnie.

Zamiast zatrzymywać czas w jednym miejscu – wyjdź w plener. Z inicjatywą oczywiście też. Pokaż że chcesz, potrafisz i dajesz coś innego od siebie. Ludzie mają rózne upodobania. Jedni kochają góry, drudzy morze. Zawsze jednak można polubić różnice, jadąc w oba miejsca na wakacje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot.www.facebook.com/pages/Rzuć-wszystko-i-chodź-się-całować

Lubisz mieć wszystko podsuwane pod nos? A może sam coś ugotuj. Rytułał kuchennych rewolucji jest uznawany nie od dziś za świetną grę wstępną. Nie mówiąc o afrodyzjakach w przyprawach zaklętych. Ogółem, taka atmosfera – bardzo zbliża. (nie wspominając o temperaturze wrzenia! nie tylko w garnkach…)

 

 

 

 

 

 

 

 

fot.www.facebook.com/pages/Rzuć-wszystko-i-chodź-się-całować

Teraz uwaga, będzie niewygodna kwiestia. Przeszłości, którą trzeba zamknąć. Wątpię czy ktokolwiek lubi takiego typu trójkąty. Pewien mądry człowiek powiedział kiedyś, że to zwykła strata energii. Bo zamiast poświęcać ją na ‚tu i teraz’, wciaż wyczerpujemy się, myśląc o tym co było. To nie dodaje skrzydeł. Trzeba być mądrym i zdecydować. Są dwie opcje. Żałujesz, naprawdę kochasz, kupujesz kwiaty, padasz krzyżem, po warkoczu pniesz się do okna, cokolwiek co Tobie sprzyja, bo faktycznie wiesz, że tego na 100% chcesz. I kończysz zaprzeczać samemu sobie oraz uparcie twierdzić że jest inaczej! Albo przestajesz się bawić uczuciami, ranić i zapominasz. Pozwalasz tej osobie być z kimś innym. Kropka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot.www.facebook.com/pages/Rzuć-wszystko-i-chodź-się-całować

I w końcu, jeżeli masz słabszą chwilę w życiu, przed nikim się nie tłumacz. Tylko przed sobą. Niech nawet przez głowę nie przejdą Tobie ‚doradcy’. Polegaj tylko na sprawdzonej przyjaźni. Wiem co mówię, sama stosowałam.
W zbliżeniu wygląda to tak, że każdy wybór powinien być Twój. Są dookoła nas osoby które powiedzą Tobie dokładnie co masz robić : zostaw, zerwij, zapomnij, whatever. Lepiej – wymyślają plotki na poczekaniu. Ale czy tak naprawdę to im zależy na Twoim szcześciu?  Czy to oni wiedzą co jest dla Ciebie najlepsze? Widza, że potrzebujesz jedynie rozmowy, czy po prostu mają swoją subiektywną perspektywę patrzenia i tyle? „Nic nie ma znaczenia ponad znaczenie które Ty nadajesz. Nie ważne jest co Ci mówią, nie wazne jest co widzisz, nie wazne jest co robią. Ważne jest CO TY CZUJESZ.” A jeżeli opinia innych wpływa na Twoje decyzje.. wybacz, ale to strasznie słabe jest.
Z drugiej strony, jak można w ogóle bać się opini lub ocen innych ludzi? To Twój charakter określa Ciebie. Wszyscy tak naprawdę mają nas w nawiasie. Co kogo do jasnej obchodzi kogo kochasz? Przecież to Ty sam kreujesz przyszłośc!
Inni, którzy Ciebie naprawdę kochają, akceptują Twoje wybory. Bo to jest Twoje szczęście. I tyle.
(no chyba że Twój wybór to ślepy los, morderca itd. to wtedy będą się o Ciebie bić do upadłego)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot.www.facebook.com/pages/Rzuć-wszystko-i-chodź-się-całować

 

Podsumowując – wiem jedno. Za ślepotę i emocje, nawet jedno zdanie, płaci się bardzo słono, ale całego życia w pokucie spędzić nie można. Ani pozwolić na to, żeby ktoś miał wpływ na Twoj uśmiech i szczęście.
Nie musimy uzasadniać miłości. Miłość jest lub jej nie ma. Prawdziwa miłość akceptuje innych ludzi takimi, jakimi są, nie próbując ich zmieniać. Jeśli próbujemy zmieniać innych ludzi, oznacza to, że nie lubimy ich naprawdę.
Wierzę w związek idealny. I mam nadzieję, że nie-jeden ktoś też w to wierzy. Bo co będzie z nami, jeżeli nie będziemy się w tym wszystkim non stop rozwijać? Słuchać, śmiać się, być spełnionym ze sobą, w sobie, odpowiedzialnym, radosnym i kochać. Odkrywać wciaż na nowo. To jest na 100% w obie strony, albo w ogóle. Nie zakłucając przy tym własnej przestrzeni. Bez kontroli czy głupich pytań. W zaufaniu. A zdrada? W słowniku NIE ISTNIEJE. Bo który mądry człowiek, wiedząc że zbudował coś mocnego i wspaniałego, tego nie doceni? A jeżeli nie doceni – to jego strata. Kłótnie i pochodne, tracą na czymkolwiek, jeżeli zdajesz sobie sprawę, kogo przy sobie masz i na jakim poziomie odczuwasz.
Zawsze marzyłam o domu, z pełnym przepływem cudownych ludzi, uczuć, szcześcia i możliwości. Wiem ,że każdy taki może stworzyć.

Jeżeli zastanawiasz się nad tym wszystkim, boisz, cokowiek, to przestań. Zobaczysz, znajdzie się taki człowiek, który nie będzie mógł żyć bez Ciebie i Twoich błędów. I tym samym wkładam na dobry tydzień, uśmiech w serca. Again. ;)

11

 

 

 

 

 

 

 

fot.www.facebook.com/pages/Rzuć-wszystko-i-chodź-się-całować

we

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot.www.facebook.com/pages/Rzuć-wszystko-i-chodź-się-całować

(zdjęcia – ‚rzuć wszystko i chodź się całować’ fb + ‚Cztery Umowy’ – Ruiz don Miguel)

O autorze

avatar

epawlak

Jako architekt, grafik, czy podróżnik, staram się zamieniać marzenia w cele. I wiem że się uda! Jestem wielozadaniowa. :) Czasami najchętniej złapałabym wszystkie „sroki za ogon”, żeby robić coś, co mnie nakręca. Bo nie ma rzeczy niemożliwych w życiu do zrealizowania. Trzeba być swoim własnych bohaterem. ;)