Coaching czyli co? nietypowe wydarzenie w Szczecinie

W dniu 3 grudnia 2015r. o godzinie 16.oo w Wyższej Szkole Bankowej oddział w Szczecinie, odbędzie się niecodzienne wydarzenie pn. COACHING CZYLI CO…? Wydarzenie organizowane przez WSB oddział Szczecin wraz z Coachami pod okiem Szkolenia dla biznesu Katarzyna Dujanowicz.

COACHING CZYLI CO…? to inicjatywa rozwojowa doświadczonych coachów, podlegających procesowi superwizji grupowej, polegająca na organizacji warsztatu coachingowego oraz 20-minutowych bezpłatnych sesji coachingowych, dla osób które chcą doświadczyć coachingu, sprawdzić jak on działa oraz poznać różne style coachingowe.

Celem organizowanego wydarzenia jest stworzenie możliwości, aby każdy chętny mógł DOŚWIADCZYĆ, POZNAĆ, DOTKNĄĆ, POCZUĆ czym jest coaching oraz odnalazł swojego coacha i styl pracy, który dla niego będzie najlepszy. Jak mówią Coachowie – organizatorki wydarzenia: „Chodzi trochę o to, aby obalić mity nt. coachingu, aby budować świadomość coachingową ludzi, wyjaśnić im czym on jest, pokazać jak powinien wyglądać profesjonalny coaching, jakie daje możliwości, jakie są jego korzyści. Ważne jest też to, aby pokazać, że z coachingu może korzystać ten, kto naprawdę tego chce, jest zmotywowany do pracy nad swoimi celami, ponieważ korzystanie z tej formy wsparcia bez motywacji, „na siłę” lub po prostu z ciekawości, czy na zasadzie „wszyscy mają swoich coachów” – nie będzie skuteczne.”

Wydarzenie jest w pełni kompleksowe i buduje świadomość zarówno na poziomie wiedzy, jak i doświadczenia, tak więc najpierw będzie można POSŁUCHAĆ, a następnie POCZUĆ. Dodatkowo plusem wydarzenia jest fakt, iż mini sesje coachingowe będzie prowadziło siedmiu coachów – o różnych stylach, różnych osobowościach i obszarach specjalistycznych, tak aby pokazać, że coachowie są różni, pracują w różnych stylach, więc każdy może odnaleźć tego, z którym będzie chciał pracować, z którym będzie czuł swoistą „chemię”.

Na początku wydarzenia odbędzie się warsztat pn. Coaching – prostota i różnorodność. Typy i rodzaje oraz zastosowania, który poprowadzi Katarzyna Dujanowicz – wieloletni superwizor, coach, mentor. Dodatkowo będzie stworzona przestrzeń do poznania coachów i wybrania tego, z którym chcesz popracować. Następnie do godziny 20.oo Katarzyna Dujanowicz, Gosia Olewnik, Małgorzata Krawczak, Joanna Sawicka-Budziak, Katarzyna Sekula, Agnieszka Markiewicz, Anna Chraniuk – prowadzić będą 20-minutowe mini-sesje coachingowe.

Na wydarzenie COACHING CZYLI CO…? dedykowani są coachowie, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie coachingowe – na co dzień prowadzą sesje z klientami, a jednocześnie zgodnie z wymaganiami International Coach Federation (ICF) są podczas własnego procesu rozwojowego i podlegają superwizji grupowej. To coachowie, którzy pracują z ogromną pasją oraz zaangażowaniem, wkładając w swoją pracę nie tylko wiedzę i praktyczne umiejętności, ale też serce, które często jest niezbędne przy procesie coachingowym.

Aby się zapisać skorzystaj z tego linku:

http://www.wsb.pl/szczecin/aktualnosci/dzien-z-coachingiem

12234972_523477184477624_3301625686377053515_n

Skąd pomysł na wydarzenie COACHING CZYLI CO…?

Pomysł narodził jest podczas jednej z superwizji – pracując coachingowo wpadłyśmy na pomysł takiego wydarzenia. Chyba trochę na zasadzie przekory – dlaczego takie ciekawe, wielkie rzeczy coachingowe dzieją się np. w Warszwie a u nas, w Szczecinie nie? A więc powstał pomysł – zróbmy to u nas… I tak się zaczęło. Później doszły szczegóły, gdzie, z kim w jakiej formie. Nad celami nie trzeba było długo pracować, dla nas w wielu rozmowach pojawiał się temat, że mamy małą świadomość tego czym jest coaching, że ludzie nie wiedzą, że robi się na jego temat otoczkę silnie manipulacyjną, a my się na to nie zgadzamy, bo pracujemy etycznie, bo rozwijamy się, podlegamy superwizji aby wykonywać swój zawód z maksymalną korzyścią dla klienta. Tak więc silnie zmotywowane przystąpiłyśmy do działania.

W takim razie, jak krótko można powiedzieć, jaki macie cel organizując takie wydarzenie?

Zależy nam na tym, aby ludzie mogli DOŚWIADCZYĆ, POZNAĆ, DOTKNĄĆ, POCZUĆ czym jest coaching, ale też aby poznali różne style pracy coacha, dotknęli własnych obszarów rozwojowych, odkryli zalety coachingu dla siebie w obszarze prywatnym/zawodowym.

A Wy, wasze korzyści?

My z kolei, dzięki prowadzeniu mini-sesji będziemy mogły rozwinąć swój warsztat coachingowy, poddając się po spotkaniu superwizji grupowej – będziemy mogły zbadać czy i jakie mamy ograniczenia w pracy, co dla nas pojawia się w prowadzeniu coachingów trudnego, nad czym musimy pracować.

Kto będzie prowadził mini-sesje, jak dobrani zostali coachowie?

Będzie nas siedem coachów, każda z nas od ponad roku podlega superwizji grupowej, co oznacza że pracuje nad swoim warsztatem pracy, udzielana jest jej informacja na temat jej pracy, obszarów które warto poprawić. Każda z nas jest praktykiem, posiada wieloletnie doświadczenie coachingowe, pracuje zgodnie z kodeksem etycznym International Coach Federation (ICF). Warto też nadmienić, że każda z nas jest inna – każda ma swój własny styl coachingowy, swój typ klienta (jeśli można tak powiedzieć). Jest jednak jedna rzecz która nas łączy – są to wartości jakimi się kierujemy oraz fakt, że dla każdej z nas coaching jest nie tylko pracą ale też pasją, a w swoją pracę wkładamy nie tylko wiedzę i doświadczenie, ale i serce i miłość do tego co robimy.

Brzmi ciekawie, a więc co dalej?

Nie wiem czy możemy zdradzić, ale marzy nam się cykliczność takich spotkań – chciałybyśmy aby były one 2-3 razy w roku. Jeśli się uda chcemy za każdym razem pokazywać coś innego… jedynym punktem stałym będą mini-sesje bo to jest meritum naszego wydarzenie, natomiast mamy nadzieję, że część warsztatowa zawsze będzie miłym zaskoczeniem.

O wydarzeniu opowiedziała Anna Chraniuk.

Zapraszamy serdecznie!!!

O autorze

avatar

Joanna Sawicka-Budziak

Szczecinianka od zawsze. Choć przemierzyłam już kawał świata z radością wracam do mojego miasta. Bo wszędzie dobrze, ale w Szczecinie najlepiej. Wychowałam się na Ku Słońcu. Na drugim końcu Polski ludzie wpadają w zachwyt słysząc nazwę tej ulicy, a u nas mówią brrr, bo kojarzy im sie tylko z cmentarzem. Dla mnie to było magiczne miejsce. Tam chodziłam na lekcje biologii, na cmentarnych alejach uczyłam się jeździć na rowerze i to miejsce nie wzbudza we mnie negatywnych emocji. Zawodowo: szkoleniowiec, organizator, menadżer, a "po godzinach" asystentka fotografa. Uwielbiam poznawać nowych ludzi, ich historie, pasje i marzenia. Lubię wyzwania, piękny makijaż i... rajdy samochodowe. Jako niepoprawna optymistka przedstawię Wam swój punkt widzenia.