TEST NA SPOSTRZEGAWCZOŚĆ ALBO CIEKAWOSTKA PRZYRODNICZA ;)

 

 

Jezioro Głębokie – jedno z ulubionych miejsc rekreacji i aktywnego wypoczynku Szczecinian. Tłumnie tu maszerujemy, biegamy, jeździmy. Z reguły swoim tempem – sam na sam ze swoimi myślami – nie zwracając uwagi na detale. Czasem ci bardziej wrażliwi spacerowicze wyciągną „komórkę” albo aparat, żeby zachować cieszący oko widoczek:

Nad jez. Głębokim

Ogółem – rutyna – bo co nowego może nas zaskoczyć w takim miejscu? Przecież wszystko od lat tak samo wygląda. Zmieniają się pory roku i pogoda, leśnicy czasem coś wyremontują albo wybudują nową wiatę, lecz to wciąż jest nasze Głębokie… Czy aby na pewno? Do ostatniej wizyty byłem pewny, że nic mnie nie zaskoczy. Mijając tablicę informacyjną na ścieżce przyrodniczej wokół jeziora – dodam, że dość szybkim tempem – coś mnie zastanowiło i kazało zawrócić:

Tablica informacyjna 1

Oto zagadka dla bystrzaków – znajdź niepasujący element :)

Chwila skupienia i…

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Trochę bliżej:

Tablica informacyjna 2

I jeszcze bliżej:

Tablica informacyjna 3

Szympans – duża człekokształtna małpa.

Występuje w okolicy Jeziora Głębokiego jako

gatunek introdukowany (czyli sprowadzony).

 

Jaki był motyw albo cel takiej manifestacji? Widać, że osoba odpowiedzialna za ten dowcip mocno się zaangażowała. Zadbano o detale: szatę graficzną i dopasowanie do całości, a także o trwałość poprzez zalaminowanie zdjęcia. Zastanawiające…

O ile pisanie sprayem po odnowionych kamienicach albo drapanie szyb w tramwajach jest bezsprzecznie aktem wandalizmu, o tyle w tym przypadku nie jestem już taki stanowczy z oceną. „sztajny” i inne bohomazy kłują w oczy, natomiast ta „twórczość” może pozostać niezauważona. A szkoda – Szczecin potrzebuje kreatywnych ludzi. Oby tylko jeszcze zabrali się za poważną pracę…

Jako, że to mój pierwszy wpis w 2015 roku, życzę wszystkiego najlepszego naszym czytelnikom i mieszkańcom, a przede wszystkim właśnie aby nasze miasto stwarzało warunki do pracy takim ludziom: zaangażowanym i kreatywnym :)

O autorze

avatar

Przemysław Budziak

Szczecin jest moim miastem - mieszkam tu od urodzenia. Oczywistym jest, że nie spędziłem tu całego swojego życia - uwielbiam poznawać nowe miejsca, a podróże są moim ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu. Zawsze jednak z uśmiechem wracam do mojego Szczecina. Ponieważ często mam przy sobie aparat fotograficzny, uwieczniłem wiele ciekawych momentów z życia naszego miasta. Na początku nie planowałem się nimi dzielić - trafiały do przysłowiowej szuflady. Jednak z biegiem czasu kiełkowała chęć podzielenia się z Wami moją wizją miasta - dołączenie do projektu Szczecin Aloud umożliwiło mi zrealizowanie tego pomysłu. Chciałbym wywołać w Was, Szczecinianach potrzebę wstania sprzed telewizora i wyjścia z domu. Udowodnić, że warto spędzać wolny czas w inny sposób. Pokazać zarówno rzeczy nieznane, ale i takie, które mijacie codziennie w drodze do pracy lub szkoły i nie zwracacie na nie uwagi. Chciałbym, żebyście zobaczyli, że można pochwalić się rodzinie, gdy przyjedzie do Was na wakacje, że mieszkacie w Szczecinie :)