Zakochany Szczecin

Zatłoczona galeria handlowa, późne sobotnie popołudnie, wszyscy gdzieś się śpieszą, czegoś szukają. W stronę wyjścia galerii kieruje się spokojnym krokiem młody mężczyzna. Już jest blisko obrotowych drzwi, gdy nagle w jego stronę leci gumowa piłeczka, … i tym razem refleks go nie zawiódł- złapał piłeczkę.

Kulka wyleciała ze znajdującego się kilka metrów dalej placu zabaw, gdzie klienci galerii pod opieką animatorek zostawiają swoje niesforne pociechy.Niewiele myśląc odrzucił piłeczkę na ogrodzony plac zabaw, STOP!! … gąbczasta kulka nie zatrzymała się. Trafił jedną z młodych dziewczyn opiekujących się dziećmi prosto w głowę.  Może przypadek, może przeznaczenie, ale w ten sposób rozpoczęła się niezwykła znajomość dwojga młodych ludzi.  Nasz bohater ma teraz jednak mały problem. Nowo poznana dziewczyna nie pochodzi ze Szczecina, a chłopak chciałby pokazać jej miasto z jak najlepszej strony.  Poniżej opis kilku ciekawych pomysłów na randkę.

Wielu mieszkańców Szczecina uważa, że Jezioro Szmaragdowe, to jeden z najpiękniejszych zakątków naszego miasta. Wielka, zielona tafla wody robi naprawdę wrażenie. Teraz jednak nieco o pewnym niezwykłym miejscu w okolicy jeziorka: Polana Widok, na której znajduje się poniemiecki bunkier, oraz niezwykły taras widokowy, z którego rozpościera się panorama od Pomorzan aż po Załom. Właśnie to magiczne miejsce świetnie sprawdzi się na randkę, zwłaszcza nocą, gdy rozświetlone miasto naprawdę zapiera dech w piersiach. Miejsce to znakomicie nadaje się na romantyczne spotkanie. Jedyne czego potrzebujesz to butelka szampana, chińskie lampiony (do kupienia w sklepie z artykułami dekoracyjnymi przy. ul. Kolumba 1, Salon PartyDeco, tuż obok dworca PKP) oraz dobra pogoda. Warto również zaopatrzyć się w pisak, będziecie mogli napisać na lampionach swoje życzenia. Według chińskich wierzeń, zapisane na balonie życzenie spełni się, jeśli uniesie się do nieba. Na koniec, popijając szampana możecie delektować się pięknym widokiem miasta.

Zamiana tożsamości, zabawa w agentów. Ta randka wymaga lekkiego przygotowania z obu stron. Zaopatrzcie się w potrzebne rekwizyty: peruki, ciemne okulary, ubrania inne niż zwykle. Umówcie się w jakimś publicznym miejscu, może to być galeria handlowa. Jednak nie określajcie dokładnego punktu spotkania. Poszukajcie się trochę po całej galerii. Gdy już się znajdziecie, udawajcie jakbyście się spotkali pierwszy raz. Złapcie kontakt wzrokowy. Spróbuj uwieść swoją wybrankę, ona niech udaje niedostępną. Wybierzcie się na kawę, rozmawiajcie jakbyście nic o sobie nie wiedzieli. Opowiadajcie kompletnie oderwane od rzeczywistości historie o Was. Po prostu grajcie, taka zabawa z pewnością sprawi wam dużo radości. Następnie czas na prawdziwą misję. Udajcie się na strzelnicę. W naszym mieście znajduje się Ośrodek Szkolenia Delve GT, centrum Szczecina, ul. Czarnieckiego 8 (za klubem Heya). Dajcie upust swoim emocjom, oczywiście kierując  się zaleceniami wydawanymi przez instruktora i stosując się do wszelkich przepisów bezpieczeństwa : D. Będzie to niesamowicie ekscytująca przygoda dla Was obojga. Na pamiątkę możecie podkraść kilka łusek. Dobra zabawa gwarantowana.

Może macie ochotę na minigolfa? Kolejny fajny i sprawdzony pomysł, aby zaskoczyć swoją drugą połówkę. Pole do minigolfa znajduje się na Jasnych Błoniach. Nie jest do zbyt kosztowna rozrywka, a zabawy dostarczy co nie miara. Z całą pewnością będzie to coś innego niż tradycyjna randka w kinie. Po partyjce minigolfa możecie udać się na spacer po pięknym i malowniczym Parku Kasprowicza.

O autorze

avatar

SzczecinAloud

Szczecin Aloud to inspirujący głos miasta. To przestrzeń, w której ciekawe teksty, interesujące zdjęcia i intrygujące filmy pokazują Szczecin oczami jego wyjątkowych mieszkańców.