Maraton Pisania Listów

24 godziny, 3 bohaterów i tylko jedna szansa, aby ocalić ich życie! Te liczby nie nawiązują do reklamy przedświątecznych promocji, lecz do bolesnej rzeczywistości bohaterów Maratonu Pisania Listów Amnesty International, podczas którego przez 24 godziny pisane są listy w obronie ludzi pokrzywdzonych. Dla nich to jedyna szansa na odmianę losu.

Na los trójki bohaterów szczecińskiej edycji Maratonu Pisania Listów z pewnością nie są obojętni lokalni artyści i aktywiści. Olek Różanek, OHO!KOKO!, aktorzy szczecińskich teatrów, BASTA!, Kiosk Ruchu, Małgorzata Goliszewska czy Marcin Zaborowski to tylko niektórzy artyści i działacze, którzy zgodzili się wesprzeć akcję maratonową. Jeśli chcesz się przekonać w jaki sposób – przyjdź 13 i 14 grudnia do Szczecińskiego Inkubatora Kultury i dołącz do boju przeciw niesprawiedliwości i ludzkiemu cierpieniu. Bronić będziemy: kobiety i dziewczęta z MKHONDO które walczą o lepszą opieką zdrowotną podczas ciąży, społeczności z BHOPAL w Indiach gdzie 30 lat temu doszło do wycieku gazu, który nadal zanieczyszcza i utrudnia życie mieszkańcom oraz Paraskevi Kokkoni i jej syna – ofiary rasistowskich ataków.4

Ideą maratonu jest napisanie jak największej ilości listów w obronie osób pokrzywdzonych. W ubiegłym roku, w ponad 400 miejscach w całej Polsce, wspólnie napisano ponad 200 000 listów, które pomogły wielu osobom. Jeśli i Tobie problemy społeczne nie są obojętne przyjdź i napisz list.

Maratonowcy czekają na wszystkich chcących przyłączyć się do akcji przez całą dobę od godziny 12.00 w sobotę 13 grudnia, do godziny 12.00 w niedzielę 14 grudnia, w budynku Szczecińskiego Inkubatora Kultury przy alei Wojska Polskiego 90.

Clipboard01_289.preview
Sponsorem wydarzenia jest firma RAMIRENT.

Więcej na stronie akcji: www.maratonpisanialistow.pl

O autorze

avatar

SzczecinAloud

Szczecin Aloud to inspirujący głos miasta. To przestrzeń, w której ciekawe teksty, interesujące zdjęcia i intrygujące filmy pokazują Szczecin oczami jego wyjątkowych mieszkańców.