Odkryj Street Dance na dobre

Pewnie mało kto (niestety) wie o tym, że nasze miasto jest miejscem narodzin polskiego tańca ulicznego. Początki przypadające na lata 90 ubiegłego wieku to temat na oddzielny tekst (a nawet pracę licencjacką), ale nie sięgając do historii możemy to poczuć także obecnie.

Chodzi tu o wielkie artystyczne przedsięwzięcie związane z szeroko pojmowanym street dancem. Szczecin w Majówkę uzyska tytuł tanecznej stolicy Świata. Zjadą tu najlepsi tancerze z całego globu, a to wszystko za sprawą „Szczecin Street Art Festival”, którego organizatorami są ambasadorzy naszego miasta, Kamil Tychowski i Adam Stanke.

 

foto: pure-art.pl Monika Bednarska
foto: pure-art.pl Monika Bednarska

 

Poza warsztatami, koncertami i różnymi tanecznymi przedsięwzięciami, które opanują różne miejsca stolicy pomorza zachodniego, 2 maja odbędzie się najważniejsze i najbardziej widowiskowe (przynajmniej jak na mój gust) wydarzenie: Międzynarodowy Festiwal Tańca Street Dance Kamp 2014. Poza Szczecinem eliminacje do wielkiego finału (który jest w Czechach) odbywają się w Londynie, Paryżu, Moskwie czy Sztokholmie.

Kolejny raz sprawdza się powiedzenie: „cudze chwalicie, swego nie znacie”!
Warto więc zapoznać się z programem SSAF, nawet jeśli z tańcem mieliście dotąd do czynienia tylko na weselach lub imieninach u cioci, wywijając z podpitymi wujaszkami. Nie namawiam Was od razu do startowania w konkursie tańca (a może chociaż warsztaty z poppingu, house’u, lockingu, new style’u czy krumpu?), ale do obejrzenia tanecznych zmagań na światowym poziomie, pójścia na koncert lub taneczną imprezę w City Hall. Chociaż może dla większości czytelników Szczecin Aloud nazwy wymienionych stylów tanecznych brzmią dziwnie, to jest szansa, że zakochacie się w nich przez samo uczestniczenie i chłonięcie atmosfery Street Art Feslivalu. Kto wie, może narodzi się w kimś nowa pasja? Nawet jeśli nie, to wiedzcie, że coś się dzieje. W Szczecinie!

foto: pure-art.pl Monika Bednarska
foto: pure-art.pl Monika Bednarska

Szczegóły i pełny program imprezy na funpage’u SSAF na facebooku:

https://www.facebook.com/szczecinstreetartfestival?fref=ts
https://www.facebook.com/szczecinstreetartfestival?sk=events

Szczecin Street Art Festival, 1-3 Maja 2014, Szczecin

zdjęcia: Monika Bednarska pure-art.pl

SDK

O autorze

avatar

Monika Filipowicz

Chociaż lubię sprawdzać, czy lepiej jest tam, gdzie mnie nie ma, to wiem, że powrót do rodzinnego Szczecina zawsze jest dobry :) Nigdzie nie ma tylu krokusów wiosną, nigdzie tak nie pachnie czekoladą. Zgadzam się z tym, że tam dom twój, gdzie serce twoje. Moje bije w Szczecinie - tam zawsze będę wracać (tak samo często, jak wyjeżdżać - by poznawać świat! )