Pod Pretekstem… czyli improwizacja po szczecińsku

Improwizacja to stosunkowo nowa dziedzina twórczości w Polsce, jednak szybko zyskuje popularność. Już od kilku lat grupy improwizacyjne rozbawiają widzów w Krakowie, Poznaniu, czy w Warszawie. Teraz również mieszkańcy Szczecina mogą spotkać się z tą interesującą formą sztuki.

Grupa Pod Pretekstem powstała pod koniec 2012 roku i jest owocem warsztatów przeprowadzonych przez Kabaret Czesuaf w ramach VI SZPAKa. To oni zasiali w grupie młodych szczecinian ziarno miłości do improwizacji. Obecnie jest to jedyna taka grupa w naszym mieście, a nawet w całym województwie.

Dotychczas odbyły się już cztery autorskie wieczory Pod Pretekstem, zatytułowane „W.I.N.O., czyli Wieczór Improwizacji Nad Odrą”. Ponadto można było zobaczyć ich podczas takich imprez jak Pod Platanami, WOŚP i Scena Młodej Awangardy.

Każdy z występów grupy to unikalne, jednorazowe wydarzenie, które nie miało miejsca nigdy wcześniej i już nigdy się nie powtórzy. Najważniejszą rolę w każdym spektaklu odgrywa publiczność. To widzowie decydują o tym, co wydarzy się na scenie.

Więcej informacji o Grupie Improwizacyjnej Pod Pretekstem można znaleźć na ich fanpage’u na Facebooku. Warto ich polubić!

O autorze

avatar

Grzegorz Kluczyński

Urodziłem się w Szczecinie, tutaj mieszkam i pewnie również tutaj doczekam późnej starości. Od kilku lat staram się udowodnić wszystkim niedowiarkom, że Szczecin nie jest wioską z tramwajami... i chyba mi się to udaje! :)