Tydzień Mediacji w Szczecinie

 

Właśnie ruszył tydzień mediacji organizowany przez Centrum Mediacji i Negocjacji Biznesowych (CMiNB) oraz Wyższą Szkołę Bankową w Szczecinie.

W dniach 06-10.02.2017 roku organizatorzy zapraszają wszystkich którzy chcą zostać mediatorami, promować ideę mediacji lub z niej skorzystać. Przewidziane są wykłady, dyskusje jak również darmowe spotkania z mediatorami/prawnikami.

Inicjatywa jest bezpłatna.

Ponieważ jako dziecko dużo czasu spędzałam w Sądzie (moja mama tam pracowała),  miałam możliwość zaobserwować co się dzieje z ludźmi, którzy próbują tam załatwić swoje sprawy. Jak bardzo denerwują się wizytą w takim miejscu. Jak tracą zdrowy rozsądek i całą masę pieniędzy na prawników. Od 1. stycznia 2016r. weszła ustawa wspierająca polubowne metody rozwiązywanie konfliktów i pojawiło się sporo możliwości mediacji.

Szczerze mówiąc do tej pory o mediacjach słyszałam tylko w filmach i nie miałam pojęcia, że funkcjonują w Polsce i ktoś z nich korzysta.

No własnie, ktoś z nich korzystał? Znasz kogoś? A może sam/a korzystałaś? Ja jestem człowiekiem kompromisu i zdecydowanie wolę się „dogadać” niż uderzać na ścieżkę sądową. Jednak jestem już na tyle asertywna, że walczę o swoje i nie odpuszczam, bo niby dlaczego mam być na przegranej pozycji.

Zatem ja się wybieram na wydarzenie, które wg mnie powinno zainteresować każdego. Chcę poszerzyć swoją wiedzę na temat mediacji i Ciebie również zapraszam. Zapoznaj się z programem wydarzenia, zostawiam go poniżej!

Czym jest Mediacja?  – To spotkanie, na którym strony w atmosferze nastawionej na rozwiązania próbują się porozumieć. Porozumienie zawarte przed mediatorem, po weryfikacji przez sąd ma moc ugody sądowej! Warto mieć swiadomość, że koszty mediacji są prawie 20% niższe niż koszty procesu sądowego!

Poznaj program

06.02.2017, godz. 17.30 – wykład otwarty, połączony z konsultacjami po, temat: Mediacje gospodarcze. Prowadzący: Joanna Dudziak – mediator sądowy, przedsiębiorca, międzynarodowy negocjator, opiekun merytoryczny kierunku „Mediacje” na WSB Szczecin Zbigniew Machowski – radca prawny, mediator Zastosowanie mediacji w sprawach firmowych, jaki wpływ na wizerunek firmy ma sprawa sądowa, jak kontynuować dalszą współpracę, jak się porozumieć by nie stracić, różnice negocjacji a mediacji. Prawnik-mediator czy mediator-nie prawnik, kogo wybrać do jakiej sprawy. Co zyskam idąc do mediatora a co do sądu. Najczęstsze sprawy gospodarcze to jakie? Wykład o realnych przykładach z życia codziennego prowadzących.

07.02.2017, godz. 17.30 – wykład otwarty, połączony z konsultacjami po, temat: Mediacje rodzinne Prowadzący: Izabella Orzechwowska – psycholog Anna Franecka – mediator sądowy, coach ACC ICF Sprawy rodzinne są najbardziej emocjonujące. Dla dorosłych oraz dla dzieci. Dlaczego warto skorzystać z mediatora, czy można przeprowadzić u niego rozwód, czy można określić jego warunki, plan wychowawczy dla dzieci oraz podział majątku. Czy ugoda u mediatora to to samo co przed sądem. Co czuje dziecko, jakie fazy przechodzi, jak emocje wpływają na sprawę, relacje oraz przyszłość wszystkich.

08.02.2017, godz. 17.30 – wykład otwarty, połączony z konsultacjami po, temat: Mediacje cywilne Prowadzący: Adam Popławski – adwokat, Mediator Anna Franceka – mediator sądowy, coach ACC ICF Większość spraw sądowych to sprawy cywilne. Jakie obszary tematyczne to są, kiedy można z nich skorzystać, co dają dla stron, czy można wygrać i czy o to w mediacjach chodzi, ile kosztują mediacje w porównaniu do procesu i jak można na tym zyskać. Prowadzący opowiedzą o realnych sprawach, jakie w ostatnim czasie miały miejsce z pozycji adwokata i mediatora.

09.02.2017, godz. 17.30 – dyskusja otwarta środowisk Sędziów, przedstawicieli Izb Prawniczych oraz Mediatorów i Psychologów. Swoją obecność potwierdziła sędzia Natalia Pawłowska-Grzelczak, koordynator ds. mediacji w okręgu Sądu Okręgowego w Szczecinie.

10.02.2017, godz. 9.00-19.00, bezpłatne konsultacje z mediatorami oraz prawnikami, obowiązują listy na zapisy. Listy dostępne w trakcie wykładów, przez cały czas trwania „Tygodnia Mediacji”.

Miejsce: Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie, al. Wojska Polskiego 128

Więcej szczegółów znajdziecie na wydarzeniu – https://www.facebook.com/events/846891935450544/

wsb mediacje

O autorze

avatar

Joanna Sawicka-Budziak

Szczecinianka od zawsze. Choć przemierzyłam już kawał świata z radością wracam do mojego miasta. Bo wszędzie dobrze, ale w Szczecinie najlepiej. Wychowałam się na Ku Słońcu. Na drugim końcu Polski ludzie wpadają w zachwyt słysząc nazwę tej ulicy, a u nas mówią brrr, bo kojarzy im sie tylko z cmentarzem. Dla mnie to było magiczne miejsce. Tam chodziłam na lekcje biologii, na cmentarnych alejach uczyłam się jeździć na rowerze i to miejsce nie wzbudza we mnie negatywnych emocji. Zawodowo: szkoleniowiec, organizator, menadżer, a "po godzinach" asystentka fotografa. Uwielbiam poznawać nowych ludzi, ich historie, pasje i marzenia. Lubię wyzwania, piękny makijaż i... rajdy samochodowe. Jako niepoprawna optymistka przedstawię Wam swój punkt widzenia.