Po co Marsz Różowej Wstążki w Szczecinie?

Wiem, że są przeciwnicy zamykania ulic, bezsensownego angażowania policji i służb porządkowych, ale wiem też co się dzieje w głowie kobiety która słyszy „wyrok”. W tej głowie pojawia się jeden wielki chaos. Nie wiadomo w co ręce wsadzić, gdzie znaleźć sobie miejsce.

Różne jesteśmy i różnie reagujemy, jednak uwierzcie poznałam wiele różnych historii i wiem, że cudnie jest mieć do kogo się zwrócić, z kim porozmawiać.

Niektóre kobiety po usłyszeniu o chorobie rzucają się w wir pracy bo są kredyty do spłacenia i maja przekonanie, ze nie mogą męża zostawić z trójką dzieci i kredytami, bo nie da rady. Inne zasiadają w fotelu i już nic Im się nie chce, bo i tak koniec już bliski, jeszcze inne wypierają to informację i czekają…

A mi chodzi o to, aby Kobiety nauczyły się dbać o siebie zadbały o systematyczne raz w miesiącu samobadanie, aby wykonanie badania krwi raz w roku, nie było wielkim wydarzeniem czy nietaktem, a normą jak mycie zębów, naczyń czy okien. O zbudowanie tej świadomości, że jak zadbam o siebie to dłużej będę mogła dbać o moich bliskich.

Zależy mi też na tym, aby pokazać, że jest takie stowarzyszenie jak Amazonki Agata, które dają wsparcie w ciężkich chwilach i dają całą masę przykładów, że można wygrać i żyć długie lata.

Zatem zapraszam przyjdź, poznaj ciekawych ludzi, naucz się wykonywać samobadanie piersi, skosztuj pysznego tortu a potem udaj się na konsultację do dietetyka :) Jest jeszcze szansa zgarnąć jakiś upominek ;).

07-DSC08453_77_1200PB

 

47-DSC00883_1200PB

Kiedy? Gdzie? O której?

Sobota 10.10.2015r. Spotykamy się pod budynkiem TVP na ul. Niedziałkowskiego 24a, o godz. 10:45 zbiórka, a o godz. 11. wyruszamy w kierunku Zamku Książąt Pomorskich.

Na dziedzińcu zamkowym czekać na nas będą:

  • stoiska edukacyjno-informacyjne:
  • nauka samobadania piersi (Zachodniopomorskie Centrum Onkologii, Stowarzyszenie amazonek Agata)
  • pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu
  • BMI oraz analiza składu ciała oraz zasady zdrowego odżywiania (Dom Dobrej Diety)
  • Mammobus w którym kobiety w wieku 45-49 i 70+ będą mogły wykonać mammografię,
  • Tort
  • Losowanie upominków dla uczestników Marszu

41-DSC01324_1200

38-DSC01204_1200

 

02-DSC00567_1200

Dla naszych uczestników mamy konkursy:

  • na najlepszą różową kreację
  • na najciekawszy transparent z hasłem promującym profilaktykę raka piersi

14-DSC00553_1200 65-DSC00978_1200PB

66-DSC00985_1200PB

Każdy uczestnik Marszu otrzyma różowy balon oraz naklejkę „Badam się mam pewność”.

Wydarzenie na FB

https://www.facebook.com/events/684550508345888/

 

Marsz organizuję wspólnie z:

– Zachodniopomorskim Centrum Onkologii

– Lions Club Szczecin Jantar

– Stowarzyszenie amazonek Agata

Zapraszamy Cię!

13-DSC00555_1200

O autorze

avatar

Joanna Sawicka-Budziak

Szczecinianka od zawsze. Choć przemierzyłam już kawał świata z radością wracam do mojego miasta. Bo wszędzie dobrze, ale w Szczecinie najlepiej. Wychowałam się na Ku Słońcu. Na drugim końcu Polski ludzie wpadają w zachwyt słysząc nazwę tej ulicy, a u nas mówią brrr, bo kojarzy im sie tylko z cmentarzem. Dla mnie to było magiczne miejsce. Tam chodziłam na lekcje biologii, na cmentarnych alejach uczyłam się jeździć na rowerze i to miejsce nie wzbudza we mnie negatywnych emocji. Zawodowo: szkoleniowiec, organizator, menadżer, a "po godzinach" asystentka fotografa. Uwielbiam poznawać nowych ludzi, ich historie, pasje i marzenia. Lubię wyzwania, piękny makijaż i... rajdy samochodowe. Jako niepoprawna optymistka przedstawię Wam swój punkt widzenia.