Dzikie zebry na Potulickiej

Mieszkańcy Szczecina, urzędnicy z prokuratury oraz piesze patrole policji korzystają z „dzikiego” przejścia przy skrzyżowaniu ulicy Potulickiej z ulicą Księcia Sambora – choć według prawa legalnego.

1623570_678750045517023_2119274183_nStudentka udająca się na zajęcia…

potul1Rodzina z wózkiem dziecięcym przechodzą przez „dziką zebrę”

potul0Przechodzący pan przez „dziką zebrę” ostatecznie udał się do gmachu prokuratury

 

Wysokie natężenie pieszego ruchu w tym miejscu jest generowane przez znajdujące się instytucje państwowe ( Wojewódzki Sztab Wojskowy, Prokuratura Apelacyjna, Prokuratura Okręgowa, Agencja Mienia Wojskowego), naturalny szlak komunikacyjny z ulic Kopernika do ulic 3 Maja/Dworcowa oraz miejsca parkingowe dla autokarów/samochodów osobowych na ulicy Sambora. W ścisłym centrum miasta pieszy powinien być traktowany priorytetowo dlatego chciałbym zadać pytanie decydentom miejskim czy przejście dla pieszych w przedstawionym rejonie byłoby zasadne z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Jak wskazują statystyki Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w relacji pieszy – kierujący dochodzi do poważnych w skutkach wypadków spowodowanych przez :

– nieostrożne wejście na jezdnię przed jadącym pojazdem,

– nieprawidłowe przekraczanie jezdni ( przebieganie),

przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym.

potu4Aby zgodnie z przepisami i bezpiecznie przejść przez ulice należy pokonać odległość ok 300 metrów (odcinek 1-2) lub ok 190 metrów (odcinek 1-3).

potul5

propProponowane usytuowanie przejścia dla pieszych w ciągu ulicy Potulickiej

Rozpocznijmy rzeczową dyskusję na temat bezpieczeństwa i ułatwień dla pieszych w Szczecinie, aby żyło się nam lepiej… !!!

 

potul2

Szczecinianka zmierza na plac Dziecka w celu zrobienia zakupów…

potul3

O autorze

avatar

Mariusz Kopański

Szalony indywidualista, fotograf, doktorant igrający z ogniem, z którym można pójść na „wrzosowisko” i zapomnieć wszystko… .