Mamy swoją magnolię! Poznajcie Aloudię :)

Dziś blogerzy Szczecin Aloud wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 z ulicy Królowej Jadwigi dołączyli do akcji „Szczecińskie Magnolie”. Na Placu Jakuba Wujka zasadzone zostały trzy piękne drzewka.

Jedna z magnolii posadzona została przez naszych blogerów. Kilkadziesiąt machnięć łopatami, lekka zadyszka i od dziś jedno z tych przepięknych drzewek nosi imię Aloudia!
Jesteśmy bardzo dumni z naszej magnolii J

Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia:

 

Dzisiejsze sadzenie było pierwszym z tych, które odbędą się w tym roku w ramach akcji „Szczecińskie magnolie”. W ciągu tygodnia w różnych punktach miasta posadzonych zostanie 20 ponad dwumetrowych drzewek magnolii.

Natomiast już w najbliższą niedzielę na terenie kompleksu basenowo-rekreacyjnego Arkonka odbędzie się finał całej akcji. Jak co roku towarzyszył mu będzie piknik ekologiczny, w którym weźmie udział kilkanaście zaproszonych instytucji zajmujących się ekologią.

Podczas finału akcji sadzonki będą mogli zdobyć mieszkańcy. Aby to zrobić otrzymają specjalną kartę, na której ich zadaniem będzie zdobycie pieczątek potwierdzających aktywność w różnych formach edukacji ekologicznej prowadzonej na stoiskach naszych partnerów. Aby uzyskać pieczątkę przykładowo należało będzie odpowiedzieć na pytanie, wykazać się wiedzą lub wykonać polecone zadanie. Dodatkowo integralną częścią karty pracy będzie kupon loteryjny uprawniający do udziału w losowaniu nagród specjalnych – tabletów.

Po raz pierwszy akcji „Szczecińskie magnolie” towarzyszyło będzie wydarzenie sportowe. W pobliżu Arkonki odbędą się biegi na dystansach 5 i 10km. Najmłodsi pobiegną na trasie 1km.

O autorze

avatar

SzczecinAloud

Szczecin Aloud to inspirujący głos miasta. To przestrzeń, w której ciekawe teksty, interesujące zdjęcia i intrygujące filmy pokazują Szczecin oczami jego wyjątkowych mieszkańców.