Pasjonaci ze Szczecina po raz 4. zainspirują mieszkańców do tworzenia

W tym roku poruszane będą tematy budowania wizerunku w mediach społecznościowych i realizacji profesjonalnych fotoreportaży oraz tworzenia filmów na YouTubie. Tajniki blogowania i vlogowania odkrywać będą przed Wami: Arlena Witt, Tomasz Lazar, Kacper Skoczylas i Paweł Krzych. 

4.Warsztaty Szczecin Aloud

Coraz więcej miast wykorzystuje Internet i media społecznościowe w komunikacji z mieszkańcami i potencjalnymi turystami. Szczecin był swego rodzaju prekursorem takich działań w Polsce. Szczecin Aloud to pierwszy w kraju internetowe medium miejskie, tworzone przez mieszkańców. Seminaria z uznanymi twórcami internetowymi, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem stanowią stały punkt działalności bloga.

Podczas poprzednich edycji szczecinianie mogli posłuchać min. Tomka Tomczyka (Kominka / JasonaHunta), Natalii Hatalskiej (Hatalska.com), Łukasza Jakóbiaka, czy Kondrada Kruczkowskiego. Patronami spotkań byli znani lokalni patrioci, tacy jak Monika Pyrek, Jarosław Jaz, Wojciech Burger, Przemysław Głowa czy Sylwia Majdan.

Szczecin 07.10.2014 Trafostacja sztuki, warsztaty ze znanymi blogerami, Szczecin aloud Fot. Dariusz Gorajski
Szczecin 07.10.2014 Trafostacja sztuki, warsztaty ze znanymi blogerami, Szczecin Aloud Fot. Dariusz Gorajski

Tegoroczna – 4. już – edycja poświęcona będzie edukacji. Spotkanie odbędzie się  4 listopada 2015 r. w Business Link Szczecin (Budynek Lastadia).

Biorąc pod uwagę informacje zwrotne od uczestników z ostatnich lat, postawiliśmy na formę warsztatową, podczas której w mniejszych grupach będzie możliwość zbudowania lepszych relacji z prowadzącymi. Prelegentami podczas warsztatów będą:

  • Arlena Witt – językoznawca i tłumacz języka angielskiego. Pisze na blogu wittamina.pl, prowadzi na YouTubie program “po Cudzemu”, w którym pomaga mówić po angielsku.
  • Kacper Skoczylas, specjalista ds. marketingu, organizator szczecińskich Czwartków Social Media.
  • Paweł Krzych, lokalny patriota, autor bloga szczecinblog.pl , specjalista ds. mediów społecznościowych, organizator Tweetup Szczecin, Aula Szczecin
  • Tomasz Lazar, światowej sławy fotograf, zwycięzca w konkursach fotograficznych w Polsce i za granicą w m.in. World Press Photo Sony World Photography Award, International Photography Award czy BZWBK Press Photo. Tomaszlazar.pl 

 

OBOWIĄZUJE REJESTRACJA NA WYDARZENIE

Spotkanie jest bezpłatne, liczba miejsc jest ograniczona. Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się na wydarzenie poprzez platformę Evenea pod adresem:

www.4warsztatyszczecinaloud.evenea.pl

Wydarzenie na Facebooku:

4. Warsztaty Szczecin Aloud – rozwijaj się, twórz i buduj relacje z innymi szczecińskimi blogerami!

Agenda spotkania:

18:00 – Przedstawiciel Urzędu Miasta Szczecin- rozpoczęcie, podsumowanie ostatniego roku działalności Szczecin Aloud

18:20* – Kacper Skoczylas / Paweł Krzych – “10 przykazań budowania wizerunku w mediach społecznościowych”

18:20* – Arlena Witt – “Dziś blog, a jutro? Czyli jak się nie bać wideo?”

18:20* – Tomasz Lazar – “Jak zrobić dobry fotoreportaż w Internecie?”

*UWAGA! Wszystkie warsztaty rozpoczynają się o tej samej godzinie i trwają 40 minut, następnie po ich zakończeniu osoby zmieniają się w grupach i uczestniczą w innych warsztatach. Każde warsztaty odbędą się 3 razy, tak żeby każdy mógł wziąć udział w każdym. Zapisując się na warsztat w systemie Evenea, bierzesz udział we wszystkich warsztatach.

 

KTO POPROWADZI WARSZTATY?

 

4.Warsztaty Szczecin Aloud 2015, Prelegent:  Arlena Witt Wittamina.pl
4.Warsztaty Szczecin Aloud 2015, Prelegent: Arlena Witt Wittamina.pl

Arlena Witt

Mieszka w Internecie, lubi język i konkrety. Pisze na blogu wittamina.pl, wygłupia się na Vine, tweetuje, robi zdjęcia i Snapy. Zachęca do zdrowego rozsądku, humoru, dystansu i myślenia. Łatwiej powiedzieć, czego nie robi: nie hejtuje i nie pali papierosów. Prowadzi na YouTube program „Po Cudzemu”, w którym pomaga mówić po angielsku.

 

 

 

 

 

 

4.Warsztaty Szczecin Aloud 2015 Prelegent: Paweł Krzych
4.Warsztaty Szczecin Aloud 2015 Prelegent: Paweł Krzych

Paweł Krzych

Autor bloga www.szczecinblog.pl, specjalista ds. mediów społecznościowych. Jest także przedsiębiorcą – właściciel firmy www.tencat.pl Doświadczenie w dziedzinie marketingu nabywał m.in. przy współpracy z firmami z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Zajmował się ponadto obszarem marketingu i handlu w Porcie Szczecin-Świnoujście, a także content marketingiem i social media w home.pl. Jest fanem nowych technologii i komunikacji.

 

 

 

 

 

 

4. Warsztaty Szczecin Aloud 2015 Prelegent: Kacper Skoczylas
4. Warsztaty Szczecin Aloud 2015 Prelegent: Kacper Skoczylas

 

Kacper Skoczylas

Pasjonat nowoczesnego marketingu i komunikacji, bloger i miłośnik Szczecina. Organizator Szczecińskich Czwartków Social Media – największych w regionie, cyklicznych spotkań dla osób zainteresowanych mediami społecznościowymi i komunikacją, które odbywają się regularnie od ponad 2,5 roku. Współorganizator takich inicjatyw jak: Blogowigilia i Tweetup Szczecin. Zawodowo zajmuje się marketingiem i komunikacją w polskim oddziale australijskiej agencji interaktywnej Squiz Poland.

 

 

 

 

4. Warsztaty Szczecin Aloud 2015 Prelegent: Tomasz Lazar
4. Warsztaty Szczecin Aloud 2015 Prelegent: Tomasz Lazar

Tomasz Lazar

Urodził się w 1985 roku w Szczecinie. Niezależny fotograf, absolwent Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Wydziału Informatyki i Technologii Informacyjnych. Zwycięzca w konkursach fotograficznych w Polsce i za granicą m.in. World Press Photo, POY, CHIPP, Sony World Photography Award, International Photography Award, BZWBK Press Photo, Grand Press Photo, Lumix Festiwalu Młodych Dziennikarstwa. Jego prace były publikowane m.in. w : New York Times , Newsweek International Sunday Times Magazine, New Yorker, Los Angeles Times. Od 2011 roku jest członkiem kolektywu fotograficznego Un-posed, związanego z fotografią uliczną. Czerpie przyjemność z przebywania z ludźmi i poświęca każdą możliwą chwilę fotografii. Obecnie ciągle w podróży. Tomaszlazar.pl

 

 

 

Relacje z poprzednich seminariów:

Seminarium Szczecin Aloud 2012

YouTube Preview Image

Seminarium Szczecin Aloud 2013

YouTube Preview Image

Seminarium Szczecin Aloud 2014 

YouTube Preview Image

 


 

O autorze

avatar

SzczecinAloud

Szczecin Aloud to inspirujący głos miasta. To przestrzeń, w której ciekawe teksty, interesujące zdjęcia i intrygujące filmy pokazują Szczecin oczami jego wyjątkowych mieszkańców.