Udało się, przeszliśmy! Czy kierowcy narzekają?

Po raz ósmy ulicami Szczecina przeszedł Marsz Różowej Wstążki. Pogoda była piękna – świeciło słońce, kilka stopni na plusie brakowało do ideału, ale bezchmurne niebo to wynagrodziło.

W Marszu udział wzięło około 200 osób – kobiety, mężczyźni, dzieci był nawet jeden pies. Ku mojemu zdziwieniu dostałam bardzo dużo wiadomości z informacją, że ktoś szykował się na Marsz, ale z różnych powodów nie dotarł – oznacza to dla mnie, że to wydarzenie zaczyna mieć dla Was coraz większe znaczenie, że rozmawiacie z bliskimi i znajomymi. Świadczy też o tym wyższa frekwencja niż w poprzednich latach. Me serce się raduje. Zależy mi na tym, aby badania nie były tematem tabu. Aby każda kobieta świadomie wykonywała samobadanie piersi raz w miesiącu – myśląc badam się mam pewność, że jestem zdrowa oraz abyśmy odważnie pytali naszych bliskich kiedy robili badania argumentując to troską o zdrowie, a nie rozliczaniem.

Akcja bardzo się rozrosła nie udałoby mi się zorganizować tego wszystkiego gdyby nie współpraca z  Zachodniopomorskim Centrum Onkologii, Dobroczynnym Lions Clubem Szczecin Jantar oraz Stowarzyszeniem amazonek Agata.

Atmosfera jak zwykle była gorąca, dużo uśmiechu i radości a wieść o losowaniu upominków na mecie dodawała uczestnikom motywację do dotarcia do celu. Dodatkowo towarzyszyła nam Żeńska Orkiestra Dęta „Olimpia”, która nadawała tempo.

002-DSC08061_1200PB 009-DSC08076_1200PB 011-DSC08082_1200PB 027-DSC08131_1200PB 067-DSC00170_1200PB 071-DSC00181_1200PB 073-DSC00188_1200PB 046-DSC08223_1200PB
047-DSC08225_1200PB 074-DSC08265_1200PB

Finał Marszu był na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich i tam czekały na nas stoiska informacyjno-edukacyjne (można było nauczyć się wykonywać samobadanie na fantomie piersi), dietetyk z poradami i analizatorem składu ciała, brafiterka oraz nagrody i duży różowy tort. Tort został pokrojony przez Marszałka Olgierda Geblewicza i cieszył się ogromnym zainteresowaniem – spokojnie wystarczyło dla wszystkich.

Upominki otrzymali najmłodsi uczestnicy Marszu oraz wyróżniliśmy najciekawsze różowe kreacje – w tej kategorii poza stałymi bywalczyniami była debiutantka, która podbiła nasze serca – Basia specjalnie na tą okazję uszyła sobie różową spódnicę – prezentowała się cudnie!

091-DSC00250_1200PB

Przed Marszem był ogłoszony konkurs na najciekawszy transparent z hasłem promującym profilaktykę  – niestety był tylko jeden – za to jaki trafny: „Mamo kocham Cię! Proszę zbadaj się!” Do tego dziewczyny z transparentem miały świetne różowe sukienki były przygotowane na 100%.

052-DSC08236_1200PB

Na dziedzińcu ustawiony był mammobus, tego dnia z badania mammograficznego skorzystało 59 Kobiet. I to mogę śmiało nazwać SUKCESEM!!! To najlepszy wynik jaki udało nam się osiągnąć podczes październikowych akcji. Jestem dumna, że tworzę takie wydarzenie a kobiety coraz odważniej korzystają z badań.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Marszu!

Za utrudnienia w ruchu wszystkich kierowców gorąco przepraszamy i przypominamy ZBADAJ SIĘ!

A oto materiał z naszego wydarzenia!

YouTube Preview Image

Zapraszamy za rok!!! Do zobaczenia!

Foto: Przemysław Budziak

O autorze

avatar

Joanna Sawicka-Budziak

Szczecinianka od zawsze. Choć przemierzyłam już kawał świata z radością wracam do mojego miasta. Bo wszędzie dobrze, ale w Szczecinie najlepiej. Wychowałam się na Ku Słońcu. Na drugim końcu Polski ludzie wpadają w zachwyt słysząc nazwę tej ulicy, a u nas mówią brrr, bo kojarzy im sie tylko z cmentarzem. Dla mnie to było magiczne miejsce. Tam chodziłam na lekcje biologii, na cmentarnych alejach uczyłam się jeździć na rowerze i to miejsce nie wzbudza we mnie negatywnych emocji. Zawodowo: szkoleniowiec, organizator, menadżer, a "po godzinach" asystentka fotografa. Uwielbiam poznawać nowych ludzi, ich historie, pasje i marzenia. Lubię wyzwania, piękny makijaż i... rajdy samochodowe. Jako niepoprawna optymistka przedstawię Wam swój punkt widzenia.