Czy Szczecin leży nad morzem?

Niedawno szczecińskie fanpejdże zalały „fotoszopki” plaży u stóp Wałów Chrobrego. Nie mam tu na myśli tej plaży z Wyspy Grodzkiej, tylko taką prawdziwą – nadmorską, jaką mają warszawiacy, Ślązacy czy Górale w swojej świadomości ;) Czy jednak na pewno trzeba uciekać się do takich manipulacji, aby pokazać Szczecin nad wodą?

Okazuje się, że niekoniecznie :) Nasza „wielka woda” nie jest może aż tak wielka jak morze, ale wystarczająca aby nacieszyć oczy i duszę widokiem z plaży na prawdziwy zachód słońca nad Szczecinem. Wystarczy tylko wybrać się na plażę w Czarnej Łące, aby móc podziwiać takie widoki:

DSC09901_1200AL

DSC00779_1200AL

DSC00808_1200AL

Aktualnie zachód słońca ma miejsce na północ od Szczecina, ale warto pamiętać, że wraz ze skracaniem się dnia, słońce będzie zachodzić coraz szybciej i bliżej naszych „dźwigozaurów”. Może komuś z Was uda się uwiecznić ten moment?

O autorze

avatar

Przemysław Budziak

Szczecin jest moim miastem - mieszkam tu od urodzenia. Oczywistym jest, że nie spędziłem tu całego swojego życia - uwielbiam poznawać nowe miejsca, a podróże są moim ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu. Zawsze jednak z uśmiechem wracam do mojego Szczecina. Ponieważ często mam przy sobie aparat fotograficzny, uwieczniłem wiele ciekawych momentów z życia naszego miasta. Na początku nie planowałem się nimi dzielić - trafiały do przysłowiowej szuflady. Jednak z biegiem czasu kiełkowała chęć podzielenia się z Wami moją wizją miasta - dołączenie do projektu Szczecin Aloud umożliwiło mi zrealizowanie tego pomysłu. Chciałbym wywołać w Was, Szczecinianach potrzebę wstania sprzed telewizora i wyjścia z domu. Udowodnić, że warto spędzać wolny czas w inny sposób. Pokazać zarówno rzeczy nieznane, ale i takie, które mijacie codziennie w drodze do pracy lub szkoły i nie zwracacie na nie uwagi. Chciałbym, żebyście zobaczyli, że można pochwalić się rodzinie, gdy przyjedzie do Was na wakacje, że mieszkacie w Szczecinie :)