Avisha Cohen już w sobotę na SMF 2016!

Już w najbliższą sobotę 30.04.2016 r. o godzinie 19.00 w Filharmonii w Szczecinie odbędzie się koncert Avishai Cohena jednego z najbardziej rozchwytywanych muzyków jazzowych. Jest to drugi wykon z okazji rozpoczętego niedawno – Szczecin Music Fest! 

 

Jest to kolejna odsłona festiwalu, podczas którego miasto gości gwiazdy największego formatu. W tym roku na szczecińskiej scenie wystąpią m.in. Macy Gray oraz Katie Melua. Avishai Cohen to już druga gwiazda tegorocznej edycji SMF 2016.

Koncert odbędzie się w Filharmonii im. M. Karłowicza w sobotę 30 kwietnia. Takiego święta muzycznego w naszym mieście nie można przegapić, dlatego Szczecin Aloud dla swoich czytelników będzie relacjonował koncerty  SMF na bogu.

 

20 kwietnia odbył się pierwszy performance tegorocznego Music Festu w Szczecinie. Publicznośc miała okazję wysłuchac ciekawego projektu muzyczno- tanecznego jakim są Wirujący Derwisze. Zespół przybył z Syrii. W jego skład wchodzi dziewięciu śpiewaków i tancerzy. Zaprezentowali muzykę i taniec bractwa Mevlevi, za którego twórcę tego bractwa uważa się wielkiego mistyka i poetę Dżalaludina Rumiego.

 

Cały program wydarzenia oraz informacje o artystach znajdziecie na stronie Szczecin Music Fest. Bilety do nabycia tutaj.
Jeśli nie macie jeszcze planów na sobotę to nie zastanawiajcie się długo! Jeśli już macie, koniecznie je zmieńcie i zażyjcie prawdziwej kultury serwowanej przez jezzowego mistrza! Gorąco polecamy!

 

O autorze

avatar

Kamil Żółkiewicz

Interesuję się szeroko pojętą sztuką. Pasjonuje mnie muzyka – sam gram na gitarze – grafika komputerowa, animacja, film, literatura, oraz wszelkie sztuki plastyczne. Ponadto piszę dla wielu serwisów internetowych głównie zajmujących się kulturą oraz – wspomnianą przed chwilą – sztuką. Recenzje, które piszę – i nie tylko – są bliskie mojemu sercu wówczas, kiedy mam oceniać film animowany. To właśnie ten gatunek filmowy towarzyszył mi od najwcześniejszych lat mojego życia, przez filmy takie, jak „Gdzie jest Nemo”, czy „Potwory i spółka” zainteresowałem się głębiej samą kinematografia oraz grafiką komputerową, która coraz bardziej uzależnia od siebie współczesne kino. Chciałbym stworzyć przede wszystkim własny film animowany, więc zapraszam chętnych do pomocy! To właśnie animacja zapoznała mnie z komiksem, ona sprawiła, że skłoniłem się sięgnąć po swój pierwszy zeszyt komiksowy. A następnie sięgnąłem po książkę i w ten sposób zadomowiłem się w literaturze.