Modnie pójść na Fash’n’act

To właśnie podczas Fash’n’act, odbędzie się zbiórka pieniędzy dla beneficjenta imprezy – Roksany Mikuś z 2. klasy liceum. Sama mówi o wydarzeniu: „Pomoc, którą otrzymuję jest nieoceniona i jestem ogromnie wdzięczna za zaangażowanie. Sama nie mogę się doczekać pokazu.”

Od trzech miesięcy trwają przygotowania do pokazu, młodzież szyje kolekcję ze studentami mody z Akademii Sztuki w Szczecinie – najmłodszej publicznej uczelni artystycznej w Polsce. Pracę nad kolekcją nadzorują projektanci Artur Cincio (wykładowca School of Form w Poznaniu) i Piniak (projektant butów i wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie). Dodatkowo Interact Szczecin chce pokazać sukienki, które są efektem warsztatów z Joanną Wawrzyńczak, absolwentką Central Saint Martins w Londynie.
Wybrane ubrania, buty i biżuteria z pokazu zostaną zamieszczone w katalogu i zlicytowane.

Castingi na modeli i modelki odbyły się w szczecińskich liceach. Udało się wyłonić 30 osobową grupę pięknych młodych ludzi, którzy również bardzo angażują się w  akcję. Próby z modelami prowadzi Michał Pawłowski, który brał udział w You Can Dance i prowadzi w Szczecinie szkołę tańca Replay Dance Studio.

Działania mają na celu promocję internetowej zbiórki na portalu siepomaga.pl (www.siepomaga.pl/ matkaicorka). Dodatkowo Interactorzy prowadzą sprzedaż biletów na pokaz, który będzie miał trzy odsłony 27 maja, aby sprzedać jak największą liczbę biletów, dlatego śledźcie wydarzenie i nie przegapcie momentu rozpoczęcia sprzedaży biletów.

Nie wahaj się, przyjdź. Dołącz do nas, do ludzi, którzy chcą pomagać.

 

Jesteśmy licealistami z młodzieżowej organizacji charytatywnej Interact. W potrzebie pomocy śmiertelnie chorej koleżance ze szkoły, Roksanie Mikuś, powstała inicjatywa zorganizowania charytatywnego pokazu mody Fash’n’act . Do pomocy zaangażowało się wielu partnerów z takich dziedzin jak projektowanie ubioru, obuwia i biżuterii, grafiki, a także profesjonalni tancerze. Pomaga nam również agencja event-owa, mejkapiści, fryzjerzy…. Ambasadorami przedsięwzięcia zostali Sylwia Majdan i Michał Pawłowski.

 

Pokaz już niedługo, bo 27 maja, w trzech turach, o godzinach:

– 15:00,
– 17:00,
– 19:00,

Ceny na pierwsze dwa seanse 27 maja o 15:00 i 17:00 to 30PLN za bilet normalny i 15PLN za bilet ulgowy.
Na ostatni pokaz o 19:00 wszystkie bilety kosztować będą 40PLN, ze względu na wyjątkowość ostatniego seansu!

Wydarzenie na Facebooku

CREDITS:
Organizatorzy pokazu:
Interact Szczecin International – prezydent Martyna Bobala ,
viceprezydent Jakub Gąsienica-Ciułacz,
Rotary Club Szczecin International – prezydent Isobel Pereira Turostowska, viceprezydent Małgorzata Wojtas
Akademia Sztuki w Szczecinie,
Muzeum Narodowe w Szczecinie

Ambasadorzy projektu: Sylwia Majdan i Michał Pawłowski
Dyrektor Kreatywny projektu: Piniak Przemysław

Projektowanie Kolekcji:
Interact Fashion department, Piniak,
Artur Cincio, studenci projektowania ubioru Akademii Sztuki w Szczecinie,
Kolekcja sukienek stworzona podczas warsztatów z Joanną Wawrzyńczak
biżuteria: Dorota Kempko i Przemysław Wańczyk

Identyfikacja wizualna: Marta Krysińska i Julia Trojanowska
Choreografia: Michał Pawłowski i Maya Turostowska
Make up: Karolina Hwija i Gabriela Matuszewska, wsparcie od firmy Bell
Stylizacja fryzur: Katarzyna Blajchert CIACH FRYZJER
Muzyka: Marta Knaflewska
Modele: Licealiści i gimnazjaliści szczecińskich szkół: LO II, LO XIII, LO IX, LO V, Technikum Informatyczne SCI, LO IV, LO I, LO XIV, gim XVI,

Partnerzy: Bell, Grupa BONO, EventRent, Euro-Transfers, Fanfaronada, Replay Dance Studio,
Kokon Studio, ECID

Patroni medialni: Kobietamag.pl, Głos Szczeciński, MM Trendy, NabilUnity.com

O autorze

avatar

Kamil Żółkiewicz

Interesuję się szeroko pojętą sztuką. Pasjonuje mnie muzyka – sam gram na gitarze – grafika komputerowa, animacja, film, literatura, oraz wszelkie sztuki plastyczne. Ponadto piszę dla wielu serwisów internetowych głównie zajmujących się kulturą oraz – wspomnianą przed chwilą – sztuką. Recenzje, które piszę – i nie tylko – są bliskie mojemu sercu wówczas, kiedy mam oceniać film animowany. To właśnie ten gatunek filmowy towarzyszył mi od najwcześniejszych lat mojego życia, przez filmy takie, jak „Gdzie jest Nemo”, czy „Potwory i spółka” zainteresowałem się głębiej samą kinematografia oraz grafiką komputerową, która coraz bardziej uzależnia od siebie współczesne kino. Chciałbym stworzyć przede wszystkim własny film animowany, więc zapraszam chętnych do pomocy! To właśnie animacja zapoznała mnie z komiksem, ona sprawiła, że skłoniłem się sięgnąć po swój pierwszy zeszyt komiksowy. A następnie sięgnąłem po książkę i w ten sposób zadomowiłem się w literaturze.