czeski film

Czeski film i to w dodatku w Szczecinie. „Czeski film” to nazwa  pierwszej w szczecinie pubo-kiniarni, której otwarcie już w ten piątek !

Właścicielem i pomysłodawcą jest Jarosław Malejewski, do którego należy także znany już wszystkim szczeciniakom „Cafe Rower”. Skąd pomysł oraz pewność, że taki rodzaj kina się przyjmie ? Otóż Pan Jarosław podczas swojego kilkuletniego pobytu w Pradze mieszkał niedaleko takiego właśnie miejsca. Docenił i pokochał jego klimat, w związku z czym postanowił przenieść go do Szczecina za co wszyscy fani dobrego kina będą mu na pewno wdzięczni.

„Czeski Film” znajduje się przy al. Jana Pawła II 3. Kiniarnia mieści się w piwnicy, na ścianach widnieją wizerunki kultowych bohaterów i plakaty filmowe, co tworzy niezwykły klimat. Filmy będą bezpłatne, gdyż nie są tu punktem głównym,a bardziej tłem tego miejsca.  Ma ono łączyć konsumpcję wybornego kina z dobrymi trunkami i przekąskami, a co za tym idzie z rozmowami do białego rana.  Podczas seansów będzie można wychylić kufel beczkowego czeskiego piwa czy spróbować aromatycznych serów i wędlin. Jak zapewnia właściciel, filmy będą dostosowane do pory dnia, rano kino lżejsze i przyjemne w sam raz do porannej kawy i śniadania, a wieczorami filmy zdecydowanie mocniejsze. Organizowane mają być również wieczory tematyczne.

Oficjalne otwarcie pubo-kiniarni już 27 września o godznie 20. Pub ma być otwarty codziennie od godziny 10 do ostatniego klienta.

O autorze

avatar

aletniowska

Mam 20 lat i aktualnie jestem na pierwszym roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Moją największą pasją, oprócz sportu pod każdą możliwą postacią, są podróże. Podróże, nowe miejsca, nowi ludzie, a przez to także nowe inspiracje. W szczecinie mieszkam od zawsze i chciałabym dzielić się z wami informacjami o szczecińskich miejscówkach które warto odwiedzić, rzeczach które warto zobaczyć i ludziach których warto poznać. ;)