Kolej na Bukię (SMF 2016)

Już 7 lipca w Zamku Książąt Pomorskich odbędzie się koncert Buki. Czego należy się spodziewać? Zapewne kolejnego świetnego wykonu, który zachęci  słuchaczy do przyjścia na pozostałe występy Szczecin Music Fest 2016!

Do tej pory szczecińska publiczność miała przyjemność gościć: Wirujących Derwiszy, Avishai Cohen’a oraz Habib’a Koite. Każdy koncert zachęcał jeszcze bardziej i bardziej do posłuchania kolejnej gwiazdy. Wirujący Derwisze przetarli szlaki swoim fenomenalnym koncertem; Avishai Cohen oczarował publiczność swoimi instrumentalnymi wariacjami oraz … wokalem; z kolei Habib Koite rozbawił słuchaczy ale i poruszył!

Nie zwlekajcie! Nudny i denny kontrabas w rękach Avishai Cohen’a zamienił się w fabrykę dźwięków; Habib Koite zaprezentował afrykańską muzykę z najlepszej strony – pełnej słońca i ciepła, ale i poruszeń. Dlatego nie ma czasu. W każdej chwili ten ostatni bilet może wam zostać sprzątnięty sprzed nosa!

Festiwal SMF trwa do późnej jesieni. Przed nami jeszcze kilka wyjątkowych wieczorów z gwiazdami wysokiego formatu.

Jeszcze w lipcu wystąpią:
OMARA PORTUONDO i DIEGO EL CIGALA
11.07.2016, 20:00, ZAMEK W SZCZECINIE
YouTube Preview Image
MACY GRAY
27.07.2016, 20:00, ZAMEK W SZCZECINIE
 YouTube Preview Image
Na koncert zamykający festiwal SMF czeka całe miasto. Gwiazda muzyki pop, folku i  bluesa, z niesamowitym jazzowym wokalem wystąpi w Szczecinie w  listopadzie:
KATIE MELUA & The Gori Women`s Choir
12.11.2016, 19.00, Azoty Arena
YouTube Preview Image

O autorze

avatar

Kamil Żółkiewicz

Interesuję się szeroko pojętą sztuką. Pasjonuje mnie muzyka – sam gram na gitarze – grafika komputerowa, animacja, film, literatura, oraz wszelkie sztuki plastyczne. Ponadto piszę dla wielu serwisów internetowych głównie zajmujących się kulturą oraz – wspomnianą przed chwilą – sztuką. Recenzje, które piszę – i nie tylko – są bliskie mojemu sercu wówczas, kiedy mam oceniać film animowany. To właśnie ten gatunek filmowy towarzyszył mi od najwcześniejszych lat mojego życia, przez filmy takie, jak „Gdzie jest Nemo”, czy „Potwory i spółka” zainteresowałem się głębiej samą kinematografia oraz grafiką komputerową, która coraz bardziej uzależnia od siebie współczesne kino. Chciałbym stworzyć przede wszystkim własny film animowany, więc zapraszam chętnych do pomocy! To właśnie animacja zapoznała mnie z komiksem, ona sprawiła, że skłoniłem się sięgnąć po swój pierwszy zeszyt komiksowy. A następnie sięgnąłem po książkę i w ten sposób zadomowiłem się w literaturze.