Pokłosie Międzynarodowego Festiwalu Tańca SDK 2015

1-2.05 w Szczecinie odbyła się druga edycja festiwalu „Szczecin Street Art Festival”. W naszym mieście event został już zorganizowany po raz czwarty. „Szczecin Street Art Festival” to wydarzenie trwające 2 dni. Festiwal jest kompilacją wszystkiego, co związane ze sztuką ulicy. Przedstawiamy relację z Międzynarodowego Festiwalu Tańca SDK 2015, w którym rywalizowali tancerze z całego globu, a oceniali ich czterej jurorzy z różnych krajów.

Program „Szczecin Street Art Festival” prezentował się w następujący sposób:

Profesjonalne warsztaty taneczne z sędziami zawodów SDK 2015
01.05.2015
Replay Dance Studio
Start: 14:30

Wernisaż zdjęć (Wernisaż wystawy fotograficznej „Street Dance” autorstwa Moniki Łaskarzewskiej )
01.05.2015
Cafe Popularna
Start: 20:00

Międzynarodowy Festiwal Tańca SDK 2015
02.05.2015
Hala Opery na Zamku
Start 18:00

Koncert/ Impreza klubowa
02.05.2015
City Hall Club
Start: 22:00

Przygotowaliśmy dla Was zdjęcia i nagrania z Międzynarodowego Festiwalu Tańca SDK 2015, który był jedną z wielu ciekawych atrakcji tegorocznego „Szczecin Street Art Festival”:

O autorze

avatar

Kamil Żółkiewicz

Interesuję się szeroko pojętą sztuką. Pasjonuje mnie muzyka – sam gram na gitarze – grafika komputerowa, animacja, film, literatura, oraz wszelkie sztuki plastyczne. Ponadto piszę dla wielu serwisów internetowych głównie zajmujących się kulturą oraz – wspomnianą przed chwilą – sztuką. Recenzje, które piszę – i nie tylko – są bliskie mojemu sercu wówczas, kiedy mam oceniać film animowany. To właśnie ten gatunek filmowy towarzyszył mi od najwcześniejszych lat mojego życia, przez filmy takie, jak „Gdzie jest Nemo”, czy „Potwory i spółka” zainteresowałem się głębiej samą kinematografia oraz grafiką komputerową, która coraz bardziej uzależnia od siebie współczesne kino. Chciałbym stworzyć przede wszystkim własny film animowany, więc zapraszam chętnych do pomocy! To właśnie animacja zapoznała mnie z komiksem, ona sprawiła, że skłoniłem się sięgnąć po swój pierwszy zeszyt komiksowy. A następnie sięgnąłem po książkę i w ten sposób zadomowiłem się w literaturze.