Powrót do dzieciństwa ze światem LEGO.

Kto z nas nie chciałby znów być dzieckiem?

Przynajmniej mi klocki LEGO kojarzą się z błogim dzieciństwem :)
Od kilku tygodni możemy w Szczecinie odwiedzać największą obecnie w Polsce wystawę zbudowaną wyłącznie z klocków LEGO.
Świetna atrakcja dla młodszych i starszych, którym niewątpliwie łezka się w oku zakręci!
Niektóre makiety są tak wspaniałe, że ciężko stwierdzić na pierwszy rzut oka, że zbudowane są faktycznie z klocków.

Znajdziemy makiety Hogwartu, odwzorowane niezapomniane bitwy Śródziemia a także ogromne miasteczka i tysiące ludzików ze znanymi nam żółtymi twarzami.
Oprócz fikcyjnych krain znalazły się tu również repliki znanych zabytków.

Największą atrakcją jest niewątpliwie replika Titanica, wykonana całkowicie z klocków w skali 1:25. Na jej budowę zużyto 500 000 elementów!
Ponadto ‚na czasie’ jest też dział poświęcony uniwersum Gwiezdnych Wojen, podziwiać możemy tutaj makiety Gwiazdy Śmierci, planety Hoth oraz zbudowane z LEGO znane postaci Star Wars: R2D2 czy Mistrza Yodę.

Wystawa mieści się w Marcredo Center, ul. Andrzeja Struga 31A. Bilet wstępu to koszt około kilkunastu złotych, w zależności od dnia tygodnia. Niewątpliwie wystawa jest warta obejrzenia, ale musicie się śpieszyć, gdyż potrwa tylko do 10 kwietnia br.!

Więcej informacji znajdziecie na wystawaklockow.pl

Zapraszam do obejrzenia galerii, może ten przedsmak w postaci zdjęć przekona Was do obejrzenia całej wystawy :)

O autorze

avatar

Anna Nowak

Jestem studentką Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Jednak moje hobby to zupełna inna para kaloszy :). Fotografią zajmuję się już od około 7 lat, najczęściej w poszukiwaniu ciekawych ujęć lubię po prostu wyjść z aparatem na przechadzkę po mieście aby sprawdzić, co w szczecińskiej ‘trawie’ piszczy. Będę, wspólnie z kolegami z redakcji, fotografować dla Was najciekawsze wydarzenia w naszym mieście :)