Seæ Possibilities na TEDxSzczecin

24 stycznia 2015 w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie odbędzie się wydarzenie TEDxSzczecin „Seæ Possibilities”. Wśród prelegentów zobaczymy znanego podróżnika Aleksandra Dobę oraz Marka Miłoszewskiego – pasjonata rowerów i Ambasadora Szczecina.

Będzie to – jak dotychczas – największa konferencja TEDxSzczecin w historii naszego miasta. Wydarzenie jest doskonałą szansą na otrzymanie sporej dawki pozytywnej energii do realizacji postanowień noworocznych. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli zobaczyć wystąpienia wyjątkowych ludzi: Aleksandra Doby – słynnego kajakarza, który przepłynął samotnie Ocean Atlantycki, a także Marka Miłoszewskiego, którego pasją są podróże rowerowe. A to tylko dwie z sześciu inspirujących osób, które pojawią się na TEDxSzczecin.

TEDxSzczecin - Morze możliwości - plakat

TEDxSzczecin to lokalnie organizowane wydarzenie w międzynarodowym formacie TED. Na konferencję TED/TEDx zapraszani są liderzy, aktywiści, naukowcy i ludzie, którzy zmieniają świat, aby opowiedzieć o tym w ciągu 18 minut. Prelegentami TED byli dotychczas Bill Gates, Al Gore, Elon Musk, Sir Richard Branson, prof. Zimbardo i Gordon Brown. Wydarzenia TEDx są organizowane w największych miastach na całym świecie. Ich celem jest rozpowszechnianie inspirujących idei zgodnie z mottem „Ideas worth spreading”. W Szczecinie TEDx jest obecny od dwóch lat, przez ten czas zorganizowano siedem inspirujących wydarzeń.

Maciej Prósiński (projektant gier) odpowie na pytanie: Czy gry to strata czasu, czy rozwój? Marcin Galicki (twórca platformy wspierania osób kreatywnych Wspieram.to) przekona, że aby dojść do sukcesu, należy próbować wielu dróg i przede wszystkim się nie poddawać. Aleksander Doba pokaże, że marzenia wymagają jedynie trzech kroków. Marek Miłoszewski zmotywuje nas, by nie rezygnować z pasji, gdy pojawiają się dzieci. Sławomir Muzioł poruszy kwestię edukacji pozaformalnej i nauki przez doświadczenia, dr Tomasz Budzan w przestrzeni interaktywnej wystawy „Od kompasu słonecznego do systemu DECCA – historia hiperboli w nawigacji” pokaże, w jaki sposób nowe technologie są wykorzystywane w edukacji.

Hasłem przewodnim wydarzenia TEDxSzczecin jest „Seæ Possibilities”. Poprzez tę grę słów chcemy pokazać „morze możliwości”, jakie mają mieszkańcy Szczecina. Zachęcić ich, by realizowali własne pasje i marzenia. Wierzymy, że nasza konferencja pozwoli im to „morze” zobaczyć.
Maciej Jankowski z Fundacji Netcamp organizującej TEDxSzczecin

Warto już dziś zarezerwować sobie sobotnie popołudnie 24 stycznia 2015 w godz. 16.00–20.00, aby spędzić je z ciekawymi ludźmi w Gmachu Głównym Muzeum Narodowym w Szczecinie (ul. Wały Chrobrego 3). Organizatorem TEDxSzczecin jest Fundacja Rozwoju Branży Internetowej „Netcamp”, a partnerami Muzeum Narodowe w Szczecinie, Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, Wild Moose i Klubokawiarnia FiKa.

W inspirującym wydarzeniu TEDxSzczecin weźmie udział ponad stu wyjątkowych uczestników wybranych przez organizatorów. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest rejestracja na stronie www.tedxszczecin.com

Pomysły i idee warte uwagi przedstawią:

Maciej Prósiński
Architekt, projektant gier. Od 2009 roku wykorzystuje gry w kontekście szkoleń i edukacji. Wierzy, że któregoś dnia odrzucimy nudne podręczniki na rzecz nauki za pomocą gier, pragnie bowiem, by proces edukacji stał się wyzwaniem i źródłem satysfakcji dla każdego ucznia. Jest twórcą edukacyjnej gry karcianej „Umysł Inwestora”. Na konferencji „Seae Posibilities” odpowie na pytanie: Czy gry to strata czasu, czy rozwój?

Marcin Galicki
Założyciel i prezes polskiego kickstartera, czyli Platformy Finansowania Społecznościowego Wspieram.to. Ma również spore doświadczenie jako organizator wydarzeń muzycznych. Występuje jako wokalista zespołu grającego metalcore – Cruentus. Od lat fascynuje się crowdfundingiem na świecie, dlatego postanowił zaszczepić go na polskiej ziemi. Na TEDxSzczecin będzie okazja wysłuchania prelekcji na temat, jak doszedł do sukcesu i czy studia są konieczne do jego osiągnięcia.

Aleksander Doba
Sześćdziesięcioośmioletni niezłomny podróżnik i jedyny człowiek na świecie, który samodzielnie przepłynął Ocean Atlantycki bezpośrednio z Afryki do Ameryki Południowej. Jedyny człowiek, który dokonał tego kajakiem! Dzięki temu wyczynowi ma szansę zdobyć tytuł „Podróżnika Roku 2015” („Adventurer of the Year 2015”) w prestiżowym plebiscycie „National Geographic”. To jedyny Polak w elitarnej grupie dziesięciu osób, które starają się o tę nagrodę. Podczas prelekcji zdradzi swoją receptę na sukces, a także opowie o kulisach swoich wypraw.

Marek Miłoszewski
Z zawodu informatyk, z pasji podróżnik. Inicjator oraz organizator wyścigów dla dzieci i młodzieży podczas Rowerowych Dni Szczecina. W latach 2007–2011 razem z synem Mateuszem objechał dookoła Polskę (3200 km na rowerach). W 2012 roku duet ten stał się sławny za sprawą wyprawy rowerowej na Igrzyska Olimpijskie w Londynie (przejechali 1350 km w 14 dni). Od trzech lat podróżuje wspólnie z całą rodziną (tata – Marek, mama – Małgorzata, starszy syn – Mateusz, młodszy syn – Marcin). Na konferencji zachęci, by nie rezygnować z pasji, gdy w życiu pojawią się dzieci.

Sławomir Muzioł
Trener biznesu, nauczyciel oraz współzałożyciel Stowarzyszenia POLITES. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli i pracowników oświaty. Jest propagatorem edukacji pozaformalnej, w której sztywne i utarte ścieżki nauczania zastępuje innowacyjnymi praktykami przekazywanymi w warunkach naturalnych. Na wydarzeniu opowie o nieszablonowym nauczaniu, w którym liczy się jakość, a nie „jakoś”.

dr Tomasz Budzan
Filozof, kognitywista, muzealnik. Absolwent Instytutu Filozofii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (1984). Napisał pracę doktorską „Problem racjonalności dyskusji z punktu widzenia cognitive science” (UAM, 1999). Zajmuje się pragmatyką logiczną. Absolwent Studium Podyplomowego Archeologii Przemysłowej Politechniki Wrocławskiej. Kierownik Działu Morskiego Muzeum Narodowego w Szczecinie. Autor wielu prac z dziedziny filozofii języka; członek ICOM – International Council of Museums (Międzynarodowa Rada Muzeów) i Polskiego Towarzystwa Filozoficznego. Na ekspozycji „Od kompasu słonecznego do systemu DECCA – historia hiperboli w nawigacji”, której jest autorem, przedstawi temat „Kierunek interaktywny. Nowoczesne technologie w edukacji”.

O autorze

avatar

SzczecinAloud

Szczecin Aloud to inspirujący głos miasta. To przestrzeń, w której ciekawe teksty, interesujące zdjęcia i intrygujące filmy pokazują Szczecin oczami jego wyjątkowych mieszkańców.