Wspaniała Macy Gray w lipcu, tylko dla Szczecina

Podobno Poznań to miasto doznań. Moim zdaniem Szczecin, w ostatnim czasie, bardzo podniósł muzyczną poprzeczkę i serwuje nam znacznie większe emocje. Nasz kolejny Gość, posiada w swoich zbiorach nie tylko prestiżową nagrodę Grammy, ale też wiele innych. Jej ciepła, soulowa barwa głosu zachwyca tłumy na całym świecie. Macy Gray, zaśpiewa na Zamku Książąt Pomorskich już za dwa tygodnie. Warto tam być!

macy-gray-tickets.d5a0f0055e86.jpg.870x570_q70_crop-smart_upscale
Źródło: the-rockferry.blog.onet.pl

Macy zadebiutowała w 1999 roku albumem „On How Life Is”, z którego pochodzi m.in. przebojowy utwór „I Try”. Właściwie to ten krążek najbardziej ludzie zapamiętali.

Urodzona 6 września 1967 roku w Canton w stanie Ohio w USA, jako Natalie Renee McIntyre. Piosenkarka amerykańska, producentka muzyczna i aktorka. Wydała pięć albumów studyjnych, jedną kompilację, oraz jeden album koncertowy. Wystąpiła w znanych filmach, m.in Spider-Manie i Dniu próby, czy serialach takich jak Allly McBeal.

Jej kariera, od małego koncertu w kafejce jazzowej w Los Angeles, to wielkiej sceny była błyskawiczna. Charakterystyczny głos Gray stawał się coraz bardziej znany, co w końcu zaowocowało kontraktem z Atlantic Records w 1994 roku. Po podpisaniu kontraktu Natalia McIntyre przybrała pseudonim artystyczny Macy Gray. Piosenkarka wysłała kasetę demo również do innych wytwórni, owocem tego było podpisanie kontraktu z Epic Reords w 1998 roku. Jednocześnie Gray współpracowała z The Black Eyed Peas, przy ich debiutanckim albumie Behind The Front.

On How Life Is, został wydany latem 1999 roku i szybko zdobył międzynarodową popularność. Największym hitem okazał się drugi singel z albumu, nagranie I Try. które stało się jednym z najpopularniejszych utworów 1999 roku. Kolejne single – Still i Why Didn’t You Call Me – tylko potwierdziły wartość albumu i zapewniły mu potrójną platynę w Stanach Zjednoczonych i poczwórną w Wielkiej Brytanii. Następnie Gray współpracowała z takimi artystami jak Fatboy SLim, czy Slick Rick.

Do grona wielbicieli jej talentu należą muzycy Red Hot Chilli Peppers oraz inna soulowa gwiazda Erykah Badu. W październiku 2014 roku ukazał się najnowszy studyjny album „The Way”, którego mam nadzieję również będziemy mogli wysłuchać podczas lipcowego koncertu. Fot. Szczecin Music Fest

Wszystkich, którzy znają Macy – jej twórczość – lub nie, a chcą poznać – zapraszam w imieniu Szczecin Music Fest, dokładnie 27.07.2016 na godzinę 20:00, do Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. To będzie na pewno koncert niezapomnianych wrażeń i odczuć muzycznych w rytmach  r&b, neo soul, hip-hop.

W listopadzie do Szczecina zawita ostatnia, dla wielu najważniejsza postać tego festiwalu. Gwiazda muzyki pop, folku i  bluesa, z niesamowitym jazzowym wokalem wystąpi w hali Azoty Arena:
KATIE MELUA & The Gori Women`s Choir
12.11.2016, 19.00, Azoty Arena

#SMF #SzczecinMusicFest www.szczecinmusicfest.pl

O autorze

avatar

epawlak

Jako architekt, grafik, czy podróżnik, staram się zamieniać marzenia w cele. I wiem że się uda! Jestem wielozadaniowa. :) Czasami najchętniej złapałabym wszystkie „sroki za ogon”, żeby robić coś, co mnie nakręca. Bo nie ma rzeczy niemożliwych w życiu do zrealizowania. Trzeba być swoim własnych bohaterem. ;)