Żeglarsko i filmowo w Szczecinie

Pasja, wielkie wyprawy, przygoda która czai się za horyzontem – w dniach 7–8 marca w Szczecinie odbędzie się kolejny Jacht Film. Wielkie święto dla miłośników żeglarstwa i filmów dokumentalnych.

Studio S1 w Radiu Szczecin i Klub delta w Dąbiu zaprezentują 8 filmów z 7 krajów. Pokażemy żeglarstwo wyczynowe, amatorskie i to uprawiane przez dzieci. Przedstawimy niezwykłe postaci i piękne jednostki.

Podczas jednego z marcowych weekendów w Studiu S-1 Polskiego Radia Szczecin i Klubie Delta zaprezentowane zostaną wyjątkowe filmy ukazujące tematykę żeglarską. Jedną z najbardziej poruszających produkcji, które zostanie zaprezentowana będzie „Ice Blink”, którego autorem jest Gregory Roscoe.

Dave i Jaja Martin oraz ich troje dzieci to rodzina, której życie to wielka podróż po świecie pod żaglami. Na swojej 25 stopowej łodzi Dave miał plan podróżować po świecie. Poznał żeglarkę o imieniu Jaja, zakochał się w niej. Założyli rodzinę, a do listy załogi dopisali wkrótce trójkę dzieci, które przychodziły na świat w portach… Wszyscy razem popłynęli dookoła świata w swoim 25 stopowym domu.

jacht_film_poster

Ice Blink, Mały domek zamienili później na nieco większy, stalowy i wyruszyli w 4-letnią podróż na „wysokie szerokości” odwiedzając Arktykę, Norwegię, Islandię i Grenlandię. Ice Blink to ich historia. Warto poznać historię rodziny, która wybrała proste życie w podróży. Ice Blink to także potwierdzenie tezy, że tak, naprawdę mamy wpływ na sposób, w jaki przeżywamy nasze życie.

Te i wiele innych opowieści wzruszą do łez, rozbawią i poruszą. Wstęp na wszystkie projekcje jest wolny, ale z zaproszeniami. Zaproszenia odebrać można w siedzibie Radia Szczecin.

Opisy filmów i program dostępne będą na stronie internetowej www.centrumzeglarskie.pl i www.jachtfilm.pl

O autorze

avatar

SzczecinAloud

Szczecin Aloud to inspirujący głos miasta. To przestrzeń, w której ciekawe teksty, interesujące zdjęcia i intrygujące filmy pokazują Szczecin oczami jego wyjątkowych mieszkańców.