Dwa wymazy & do bazy!

Już po raz trzeci Fundacja DKMS Polska organizuje akcję studencką zachęcającą młodych ludzi do rejestracji w bazie dawców szpiku kostnego. Tym razem akcja odbywać się będzie pod nazwą „Dwa wymazy & do bazy”.

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: białaczka, czyli nowotwór krwi. Dla wielu Pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce Pacjenci, dla których nie znaleziono Dawcy wśród 22 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie.

By zwiększyć szansę na znalezienie Dawcy dla Pacjentów, DKMS wraz ze studentami organizuje Dzień Dawcy Szpiku na Uniwersytecie Szczecińskim w ramach kolejnej edycji projektu studenckiego „DWA WYMAZY & DO BAZY”.

YouTube Preview Image

Chcesz komuś pomóc i uratować życie chorego na nowotwór krwi? Zarejestruj się w bazie jako potencjalny dawca szpiku kostnego i komórek macierzystych. Już 26-27 listopada w godzinach 10:00-17:00 na Uniwersytecie Szczecińskim, Pomorskim Uniwersytecie Medycznym i Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym pojawią się punkty rejestracji.

Lista placówek:

 • Uniwersytet Szczeciński
  Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania
  Mickiewicza 64
 • Uniwersytet Szczeciński
  Wydział Prawa i Administracji
  Narutowicza 17A
 • Uniwersytet Szczeciński
  Wydział Humanistyczny
  Krakowska 71-79
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny
  Budynek Rektoratu PUM (Hol Główny)
  Rybacka 1 (hol główny)
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny
  Biblioteka Główna PUM
  Powstańców Wielkopolskich 20
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny
  Wydział Ekonomiczny
  Adres: ul. Żołnierska 47, Szczecin

Beznazwy-1

Dołącz do wydarzenia i bądź na bieżąco! https://www.facebook.com/events/1500182113574503/?fref=ts To właśnie Ty możesz zostać lekiem dla chorego na białaczkę.

O autorze

avatar

SzczecinAloud

Szczecin Aloud to inspirujący głos miasta. To przestrzeń, w której ciekawe teksty, interesujące zdjęcia i intrygujące filmy pokazują Szczecin oczami jego wyjątkowych mieszkańców.