Poznaj swoją okolicę: Szczecin!

Przeglądając meandry internetu (ściślej: gapiąc się w strumień na facebooku) często można zostać mile zaskoczonym. Przekonałem się o tym przed chwilą, gdy wszedłem na interesujący link – quiz geograficzny sprawdzający wiedzę o mapie politycznej Afryki. Po paru próbach umiejscawiania na mapie  Namibii czy Burkina Faso, doszedłem do wniosku, że miło byłoby sprawdzić geograficzną wiedzę, także na polu azjatyckim czy europejskim. Po chwili zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony – aplikacja umożliwia zabawę w znacznie mniejszym środowisku niż kontynent, dotyczy krajów, regionów a także miast. Tutaj spotkało mnie kolejne miłe zaskoczenie: przy nazwie „Poland”, oprócz „gry w województwa”, widnieje polskie miasto, a jest nim, jakżeby inaczej: Szczecin

Clipboard01
A jak Wam pójdzie? Oczywiście mówimy o „hard level” i 37 szczecińskich osiedlach ;)

Zachęcam do zmierzenia się z mapą dzielnic Szczecina i przestrzegam przed pomyleniem Stołczyna ze Skolwinem! Jak wspomniałem dzięki aplikacji możemy powtórzyć wiedzę o polskich województwach, ale także o niemieckich landach, włoskich regionach, hrabstwach w Wielkiej Brytanii(niezłe wyzwanie) i stanach w USA. Do wyboru dwa poziomy trudności, ale polecam zawsze ten trudniejszy, bo obejmujący zawsze całość danego kraju czy miasta. Oprócz tego sporo miast: m.in. Londyn, Moskwa, Los Angeles, Nowy JorkBerlin(Szczecin znalazł się w całkiem szacownym gronie!)

Lista kontynentów jest niestety niekompletna: zawiera tylko Afrykę, Europę i Amerykę Południową, ale niewykluczone, że niedługo to się zmieni: Click-that-hood.com umożliwia dodawanie własnych map(tutaj należą się podziękowania dla osoby która pofatygowała się z dodaniem Szczecina), dlatego ich lista może szybko ulec wzbogaceniu. Sam projekt to efekt pracy grupy z Louisville działającej w ramach kampanii społecznej Code for America.

 

Krzysztof Łuksza

Fb i twitter autora

O autorze

avatar

kluksza

wokolzycia.eu, wolnoscmediow.org, blog.szczecin.eu, fb.com/polecamNietzschego