Szczecin Street Art Festival 2015 – Sztuka Ulicy

 

Szczecin Street Art Festival 2014

Po raz kolejny sztuka uliczna opanuje Szczecin! Majówka w naszym mieście zapowiada się bardzo emocjonująco, a to za sprawą drugiej edycji Szczecin Street Art Festival. Jest to kontynuacja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Street Dance – SDK POLAND, który jest organizowany w naszym mieście od 4 lat.

W ubiegłym roku mieliście okazje oglądać zmagania najlepszych tancerzy z całego świata, w tym roku będzie podobnie. Organizatorzy obiecują niezapomniane emocje i prawdziwy uliczny klimat.

„Szczecin Street Art Festival” to wyjątkowe wydarzenie kulturalne obejmujące 2 dni intensywnych zmagań tanecznych, imprez i warsztatów, które umożliwiają szerokiej publiczności zapoznanie się z rozmaitymi formami sztuki – alternatywnymi wobec tradycyjnej twórczości i ściśle związanymi z kulturą uliczną.

Taneczne wydarzenie to połączenie zawodów, warsztatów tanecznych oraz imprez w doborowym towarzystwie. W tym roku centrum ulicznej kultury stanie się Hala Opery Na Zamku. Będzie to niebywałe zderzenie się ze sobą dwóch światów, które mogą się wzajemnie przenikać i czerpać od siebie inspiracje.

SDK 2014

Rozkład jazdy:

1 maja: Profesjonalne warsztaty taneczne z sędziami SDK. Lekcje tańca dadzą m.in. sędziowie ubiegłorocznych zawodów.

2 maja: zawody taneczne Street Dance Kamp w Hali Opery na Zamku. Tego samego dnia afterparty, czyli impreza w stylu Street Dance w klubie City Hall.

SDK Szczecin

SDK 2015 jest kolejną odsłoną prestiżowego konkursu dla tancerzy Street Dance. Jeden z najbardziej prestiżowych turniejów tanecznych  na świecie z jurorami i tancerzami z całego świata. Finał wydarzenia w Czechach każdego roku poprzedzają eliminacje realizowane w największych miastach Świata. W tym roku są to m.in. w  Hongkong, Rzym i Londyn. Od 4 lat w tym gronie znajduje się również Szczecin.

Warto być! Przekonaj się, że kultura nie musi kojarzyć się sztywno ;) Kultura to pasja, daj się nią zarazić.

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/szczecinstreetartfestival?fref=ts

O autorze

avatar

Monika Filipowicz

Chociaż lubię sprawdzać, czy lepiej jest tam, gdzie mnie nie ma, to wiem, że powrót do rodzinnego Szczecina zawsze jest dobry :) Nigdzie nie ma tylu krokusów wiosną, nigdzie tak nie pachnie czekoladą. Zgadzam się z tym, że tam dom twój, gdzie serce twoje. Moje bije w Szczecinie - tam zawsze będę wracać (tak samo często, jak wyjeżdżać - by poznawać świat! )