Odliczamy dni do przyjazdu Macy Gray

27 lipca o godz. 20.00 w Zamku Książąt Pomorskich  w Szczecinie wystąpi Macy Gray. Zapiszcie tę datę! A co ważniejsze zróbcie wszystko, by tego dnia móc być tam i wsłuchiwać się w muzykę amerykańskiej gwiazdy. Nie wiadomo czy jeszcze będzie ku temu okazja!

Jesteśmy na wszystkich koncertach Szczecin Music Fest. Staramy się opisać Wam klimat, który panuje na koncertach, zrecenzować występy i podzielić się wrażeniami. Tu znajdziecie nasze poprzednie teksty  – Wspaniała Macy Grey już w lipcu w Szczeicnie  i więcej.

Poznajcie kilka ciekawostek z życia niepokornej Macy, a właściwie Natalii…

1.

Macy Gray to pseudonim artystyczny. Imię i nazwisko gwiazdy to: Natalia McIntyre. Przybrała go po podpisaniu swojego pierwszego kontraktu w 1994 z wytwórnią Atlantic Records.

2.

Nikt nie jest od razu gwiazdą, a droga do świetlistego nieba jest bardzo długa. Macy Gray swoje pierwsze światełko w tunelu dostrzegła, podczas pracy, jako kasjerka. Spotkała wówczas pisarza i producenta muzycznego – Joe Solo. To właśnie z nim nagrała swoją pierwszą kasetę demo.

3.

Każdy człowiek ma gorszy oraz lepszy dzień. W sierpniu 2001 roku Macy Gray śpiewała amerykański hymn narodowy podczas corocznego meczu Pro Football Hall of Fame. Artystka… zapomniała słów skutkiem, czego została wygwizdana przez kibiców. Hmm… mam wrażenie, że znamy podobną historię z polskiej sceny:)

4.

W 2005 roku Macy Gray otworzyła szkołę muzyczną o nazwie The Macy Gray Music Academy.

5.

W styczniu 2007 amerykańska wokalistka wystąpiła na Barbados Jazz Festival, gdzie do swojego wykonu wplatała wulgarne słowa. Oczywiście natychmiast zakończono jej koncert i wezwano policję. Przed aresztem uratowały ją tylko przeprosiny, które artystka wygłosiła chwilę po tym incydenci

 

Macy Gray jest przedostatnią gwiazda festiwalu SMF 2016.  Ostatni koncert odbędzie się późną jesienią. Na scenie Azoty Arena wystąpi gwiazda muzyki pop, folku i  bluesa, z niesamowitym jazzowym wokalem:

KATIE MELUA & The Gori Women`s Choir
12.11.2016, 19.00, Azoty Arena

 

#SMF #SzczecinMusicFest

Wszelkie informacje znajdziecie na oficjalnej stronie Szczecin Music Fest 2016.

 

O autorze

avatar

Kamil Żółkiewicz

Interesuję się szeroko pojętą sztuką. Pasjonuje mnie muzyka – sam gram na gitarze – grafika komputerowa, animacja, film, literatura, oraz wszelkie sztuki plastyczne. Ponadto piszę dla wielu serwisów internetowych głównie zajmujących się kulturą oraz – wspomnianą przed chwilą – sztuką. Recenzje, które piszę – i nie tylko – są bliskie mojemu sercu wówczas, kiedy mam oceniać film animowany. To właśnie ten gatunek filmowy towarzyszył mi od najwcześniejszych lat mojego życia, przez filmy takie, jak „Gdzie jest Nemo”, czy „Potwory i spółka” zainteresowałem się głębiej samą kinematografia oraz grafiką komputerową, która coraz bardziej uzależnia od siebie współczesne kino. Chciałbym stworzyć przede wszystkim własny film animowany, więc zapraszam chętnych do pomocy! To właśnie animacja zapoznała mnie z komiksem, ona sprawiła, że skłoniłem się sięgnąć po swój pierwszy zeszyt komiksowy. A następnie sięgnąłem po książkę i w ten sposób zadomowiłem się w literaturze.