Wakacje wśród szczecińskich atrakcji

Spędzanie wakacji w mieście nie musi wiązać się z nudą. Szczecin oferuje bogatą gamę różnorodnych atrakcji. To nie tylko kręgle, bilard czy paintball. Zobacz co oferuje Szczecin i wybierz coś dla siebie!

Lato w pełni więc to doskonała okazja do tego by odwiedzić skąpane w słońcu szczecińskie bulwary. Spacer brzegiem Odry po nowo wyremontowanych nabrzeżach to w ostatnim czasie jedna z najbardziej popularnych atrakcji Szczecina.  Dodatkowo, funkcjonująca na wyspie Grodzkiej Miejska Strefa Letnia, to miejsce, które oferuje między innymi… plażę w samym centrum miasta!

Odwiedzając bulwary nie można zapomnieć o majestatycznych Wałach Chrobrego, które górują nad lewym brzegiem Odry i z których można podziwiać portową panoramę miasta. To obowiązkowy punkt na mapie każdego turysty odwiedzającego Szczecin!

20108037_1568704273189535_2063953908_o Miejska Strefa Letnia

Lubisz oglądać zapierające dech w piersiach widoki? A może masz ochotę spojrzeć na Szczecin z innej perspektywy? Koniecznie udaj się do jednego z punktów widokowych. Panorama Szczecina oglądana ze wzniesienia przy jeziorze Szmaragdowym, wieży Bazyliki Archikatedralnej św. Jakuba czy też platformy widokowej zlokalizowanej na Warszewie zdecydowanie robi wrażenie!

podzamcze AS (2)Panorama Szczecina

Nadodrzańskie bulwary i przepiękne panoramy Szczecina to wciąż zbyt mało? Odpowiedzią na Twoje potrzeby mogą być zajęcia i atrakcje sportowe!

Jesteś miłośnikiem sportów wodnych? Koniecznie skorzystaj z oferty miejskich kąpielisk! Osoby, które chciałyby popływać mogą udać się na szczecińską Majorkę czyli Arkonkę, jak również na kąpieliska Dąbie, Dziewoklicz i Głębokie. Jeżeli pluskanie w wodzie to wciąż zbyt mało, istnieje możliwość wypożyczenia kajaków lub motorówek i zwiedzania miasta w nietypowy sposób – od strony wody. Gwarantujemy, że wycieczka na szczecińską Wenecję lub do jednego z zakątków wodnych dostarczy niezapomnianych widoków i wspomnień.

DCIM100MEDIAKąpielisko miejskie Arkonka

wenecja

Szczecińska Wenecja

Nie przepadasz za sportami wodnymi? Może zatem wizyta w parku linowym w pobliżu jeziora Głębokiego będzie właśnie dla Ciebie? Wolisz nowości? Proponujemy niecodzienną gimnastykę w nowo powstałych parkach trampolin. To doskonała rozrywka nie tylko dla najmłodszych, ale również i dla dorosłych. Miłośnicy rolek i wrotek powinni odwiedzić niedawno otwartą wrotkarnię. Natomiast zwolennikom rywalizacji i wyścigów proponujemy przejażdżkę na gokartach.

Ciekawym pomysłem spędzenia wolnego czasu jest także odwiedzenie szczecińskich papugarni. To wyjątkowe miejsca, w których nie tylko obcujemy z tymi barwnymi, egzotycznymi ptakami, ale również możemy je nakarmić i zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.

W wirze atrakcji nie można także zapomnieć o możliwości zapoznania się z bogatą historią Szczecina. Osoby, którym znudziły się tradycyjne muzea powinny wybrać się na wycieczkę podziemnymi trasami Szczecina. Drugą możliwością jest wybranie jednej z pięciu tras turystycznych i spacer po całym mieście.

Jeżeli nie miałeś jeszcze okazji, koniecznie odwiedź Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza. Szczecińska „Góra lodowa” została laureatem prestiżowej nagrody im. Miesa van der Rohe i tym samym nadano jej tytuł najpiękniejszego budynku w Europie. W sierpniu odbywać się będą bezpłatne wycieczki dla indywidualnych turystów. To doskonała okazja by zwiedzić wnętrze Filharmonii, ale również poznać jej sekrety.

Filharmonia (41 z 42)Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza

Miłośnicy filmu z całą pewnością znajdą coś dla siebie podczas seansów „Kina pod chmurką”. Te nietypowe projekcje odbywają się przez całe wakacje na terenie miasta i są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych sal kinowych. Dobry film i świeże powietrze – czy to nie brzmi jak dobry plan?

Sporo atrakcji w trakcie letnich miesięcy oferuje także szczeciński ogród różany, czyli popularna Różanka. Potańcówki, koncerty, festiwale, warsztaty dla dzieci, konkursy i wiele wiele innych…To tylko część atrakcji, z których można skorzystać w tym przepięknym miejscu.

IMG_20170714_112050_223Szczeciński Ogród Różany – Różanka

Chcielibyście poznać jeszcze inne atrakcje? Jest sposób by Wam to ułatwić! Mobilna aplikacja Visit Szczecin to przewodnik, który zmieści się w każdej kieszeni. Aplikacja, która w ostatnim czasie została odświeżona, ma na celu zaprezentowanie walorów turystycznych Szczecina. W prosty sposób  znajdziemy w niej nie tylko najbliższe hotele, restauracje, kawiarnie czy kluby, ale poznamy również m.in. ciekawe miejsca w mieście, nadchodzące wydarzenia i zaplanujemy trasę zwiedzania. Dodatkowe informacje o aplikacji znajdziesz na stronie internetowej: https://wiadomosci.szczecin.eu/mieszkancy/visit-szczecin-na-nowo

O autorze

avatar

SzczecinAloud

Szczecin Aloud to inspirujący głos miasta. To przestrzeń, w której ciekawe teksty, interesujące zdjęcia i intrygujące filmy pokazują Szczecin oczami jego wyjątkowych mieszkańców.