Blog Forum Gdańsk 2013

16-17 listopada odbędzie się największe i najważniejsze wydarzenie polskiej blogosfery: Blog Forum Gdańsk 2013. 

Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Inspiracja. Pasja. Zmiany”. W założeniu ma to być odejście od tematyki szeroko pojętej komercjalizacji blogosfery – nie będzie mowy o zarabianiu, reklamodawcach i masowym zyskiwaniu polubień, lecz chociażby o tym, co stoi za podjęciem decyzji o rozpoczęciu blogowania. Co stoi za decyzją o jego kontynuowaniu? Co jest naszym celem? A kto „blogerskim” wzorem? Na te i podobne pytania postarają się odpowiedzieć prelegenci i uczestnicy gdańskiego święta blogerów.

uczestnik-1

 

twitt

 

Blog Forum Gdańsk będzie się składać z czterech bloków tematycznych – trzy z nich przypadają na dzień sobotni, a ich tytuły to: Człowiek, Obywatel, Pasjonat. Każdy blok będzie składał się cyklu piętnastominutowych prelekcji. Wśród prelegentów nie zabraknie osób powszechnie znanych w blogosferze(i nie tylko), jak Radek Kotarski czy Piotr Vagla Waglowski. Będziemy mogli wysłuchać blogującego Ojca Benedyktyna,  zmagającego się z niepełnosprawnością Łukasza Garczewskiego, gruzińskiego blogera Mirian Jugheli i paru innych ciekawych(miejmy nadzieję!) osobowości. Po wysłuchaniu wszystkich prelegentów blogerski światek będzie integrował się w Hotelu Gdańsk.

hatalska
Kto jak kto, ale Natalia Hatalska, chyba wie co mówi :)

Niedziela zacznie się modną inicjatywą: porannym bieganiem dla chętnych, a o 11.00 zacznie się czwarty blok tematyczny: „Świadomy bloger”, który obejmie całą niedzielę i wyraźnie ma być zorientowany bardziej na dyskusję, niż na prelekcje(choć ich też nie zabraknie). Tutaj mamy pierwszy zgrzyt: Pierwszy blok dyskusyjny zatytułowany jest następująco: „Blogowy brainstorm: Blogosfera AD. 2013 and Beyond… A nie można było np.: Blogowa burza mózgów: Blogosfera dawniej i dziś” Hmm… chyba mamy na sali jakichś zwolenników „ukrytej opcji angielskiej”??? Takim praktykom „zangielszczania” naszej ojczystej mowy mówię stanowcze NIE! Zwłaszcza w kontekście tego, że mamy tu do czynienia z blogami, do których w coraz większym stopniu należy ogólna przestrzeń czytelnicza w kraju i które mają coraz większy wpływ na język codzienny.

twitt
Ktoś tu się wścieka na Twitterze ;)

 

 

Niedziela upłynie pod znakiem dyskusji, ale również znanych twarzy. Obecni będą Natalia Hatalska i Łukasz Jakóbiak, goście niedawnego seminarium blogerskiego Szczecin Aloud. Ale także Maciej Budzich, i… uwaga, uwaga… Jessica Mercedes!! (ktoś mówił coś o  polish lagłyndż? Ach, te nejmy!) Będzie także Jerzy Owsiak i co nie dziwi, Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz. Forum zakończy się wręczeniem nagród Blog of Gdańsk 2013, Blog Forum Gdańsk Award 2013 i po pamiątkowym zdjęciu  blogerzy rozjadą się do domów w całej Polsce.

Na największym blogerskim evencie wydarzeniu w kraju, nie mogło zabraknąć przedstawicielstwa Szczecin Aloud! Jak można się domyśleć będzie nim moja skromna osoba(oprócz SA będę reprezentować platformę wolnoscmediow.org, i swojego bloga Wokół Życia)  Na BFG udam się już po raz drugi, a wrażenia z poprzedniej imprezy zrelacjonowałem  tutaj.

Kończąc: W tym roku zrezygnowano z równoległego odbywania się prezentacji, dzięki czemu uczestnik nie będzie musiał się zastanawiać nad wyborem tematyki, jak to bywało poprzednim razem. Ciekawe, jak sprawdzi się pomysł 15 minutowych prelekcji. Inna też będzie lokalizacja – z Baltic Areny przenosimy się do klubu B90 na terenach „stoczniowych”. Blog Forum Gdańsk się zmienia. Czy na lepsze? To się okaże.

 

Krzysztof Łuksza

 

O autorze

avatar

kluksza

wokolzycia.eu, wolnoscmediow.org, blog.szczecin.eu, fb.com/polecamNietzschego