Dołącz do Szczecin Aloud! Przyjdź na seminarium ze znanymi blogerami

Blogujesz, fotografujesz, kręcisz filmy, komentujesz? Dołącz do ekipy Szczecin Aloud! W piątek, 27 września, startuje druga edycja konkursu na redaktora Szczecin Aloud – bloga o naszym mieście widzianym oczami mieszkańców.

Aby wziąć udział w konkursie należy nadesłać pracę konkursową, w jednej z trzech kategorii: Kultura i wydarzenia, Lifestyle oraz Szczecin nieznany. Mogą to być wpisy, zdjęcia lub filmy. Prace wysyłać należy na adres dolaczdoekipy@szczecin.eu. wraz z formularzem, który zamieszczony będzie na stronie www.blog.szczecin.eu.

Prace konkursowe oceniać będzie jury w składzie:

  • Monika Pyrek – wielokrotna mistrzyni i rekordzistka Polski w skoku o tyczce. Tuż po zakończeniu przygody ze sportem rozpoczęła karierę dziennikarską – prowadzi poranną audycję „Studio Bałtyk” w Polskim Radio Szczecin i pisze felietony do magazynu „MM trendy”,
  • Jarosław Jaz – redaktor naczelny MM Moje Miasto, MM Trendy i portalu www.mmszczecin.pl
  • Wojciech Burger – szczeciński pisarz, autor powieści rozgrywających się w Szczecinie: „Szamani życia” i „W stronę słońca”
  • Przedstawiciel Biura Komunikacji Społecznej i marketingowej UM
  • Przedstawiciele bloga Szczecin Aloud

Nadesłane prace oceniane będą pod względem kreatywności, poziomu merytorycznego i tematyki pracy. Autorzy pięciu najlepszych prac konkursowych w każdej kategorii (w sumie 15 osób), zostaną zaproszeni do współprowadzenia Bloga.

Konkurs potrwa od 27 września do 30 października.

Ponadto uczestnicy konkursu wezmą udział w seminarium z udziałem znanych ogólnopolskich i szczecińskich blogerów, które odbędzie się już 8 października o godz. 17.30 w Multikinie.

Natalia Hatalska, Łukasz Jakóbiak z 20m2 Łukasza, Socjomania oraz dziennikarz Kuriera Szczecińskiego Artur Ratuszyński i blogerzy Szczecin Aloud poprowadzą cykl prelekcji poświęcony blogowaniu.

Spotkanie, po wcześniejszym zgłoszeniu na stronie www.eventbrite.com, będzie otwarte także dla mieszkańców. Bezpośredni link do rezerwacji biletów upoważniających do uczestnictwa, podany zostanie w dniu rozpoczęcia konkursu. Seminarium już po raz drugi towarzyszy konkursowi na Redaktora Bloga Szczecin Aloud.

Uczestnicy seminarium będą mieli okazję poznać tajniki blogowania oraz tworzenia tekstów, dowiedzieć się jak vlogowanie, czyli prowadzenie bloga opartego na filmach, może stać się sposobem na życie, jak wykorzystać media społecznościowe w blogowaniu.  Prelekcje wygłoszą:

  • Natalia Hatalska – Ekspert w dziedzinie alternatywnych form komunikacji marketingowej, autorka bloga www.hatalska.com uznawanego za jeden z 10 najbardziej wpływowych blogów w Polsce
  • Łukasz Jakóbiak – dziennikarz, prezenter, twórca i prowadzący internetowy talk-show 20m2 Łukasza
  • Justyna Kwiecień z portalu Socjomania – specjalistka od mediów społecznościowych,  przez kilka lat wspomagała zespół zajmujący się organizacją Bloga Roku.

Spotkanie jest ogólnodostępne dla wszystkich osób zainteresowanych blogowaniem, które wcześniej zgłoszą chęć uczestnictwa rezerwując bilet.  Liczy się kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo udziału w spotkaniu z blogerami mają uczestnicy konkursu na redaktorów bloga o Szczecinie. Każda osoba, która prześle pracę do konkursu otrzyma gwarancję uczestnictwa w tym wyjątkowym spotkaniu.

 

Łukasz Jakóbiak (urodzony 24 czerwca 1983 roku w Kozienicach) – polski dziennikarz, prezenter, twórca i prowadzący internetowy talk-show 20m2 Łukasza. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzi w całej Polsce szkolenia i wykłady motywacyjne. Juror konkursów „Trzy kroki do celu” Banku Millenium oraz „Podejmij wyzwanie drużyny Bee Free” biura podróży Bee Free.

Gość i prelegent konferencji, m.in.:  ŁódźJungle Web, XX Forum Gospodarczego w Toruniu. Prowadzi w całej Polsce szkolenia i wykłady motywacyjne pod hasłem: 20 wykładów o 20m2.

W październiku 2012 roku został laureatem nagrody Fashion Magazine w kategorii Najlepiej ubrany mężczyzna w świecie popkultury. Na gali Blog Roku 2012 otrzymał nagrodę specjalną kanału Planete+. W 2013 roku został nominowany do nagrody Wiktory 2012 w kategorii Odkrycie Telewizyjne Roku.

20m2 Łukasza

Od kwietnia 2012 roku Jakóbiak tworzy i prowadzi internetowy talk-show, który nagrywany jest przy użyciu kamer z telefonów komórkowych, w wynajętej przez niego kawalerce, w której na co dzień mieszka. Odcinki udostępniane są na kanale programu w serwisie youtube.com w każdą sobotę o godzinie 20. W pierwszym sezonie wyemitowano 45 rozmów z m.in.: Dorotą Wellman, Natalią Siwiec, Piotrem Najsztubem, Ryszardem Kaliszem, Nergalem, dr. Joanną Heidtman, czy Krystyną Koftą. Gościem pierwszego programu był stylista Tomasz Jacyków, a największą popularnością widzów cieszył się odcinek z Dorotą Rabczewską, Dodą.

Natalia Hatalska – ekspert w dziedzinie alternatywnych form komunikacji marketingowej, trendwatcher. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Jako stypendystka prestiżowego programu Joseph Conrad Scholarship studiowała również w London Business School w Wielkiej Brytanii. W latach 2005-2009 kierownik działu komunikacji w Wirtualnej Polsce. Wcześniej zajmowała stanowisko menedżera ds. public relations w NIVEA Polska i Young Digital Planet. Obecnie współpracuje z domem mediowym Universal McCann jako Chief Inspiration Officer. Juror w konkursach KTR, Media Trendy, YC Eurobest, Blog Roku. Członek Rady Marek w konkursie Superbrands. Członek Creative Communication Cluster. Członek Rady Ekspertów Think Tank. Felietonistka magazynu Sukces. W 2013 roku nagrodzona przez Geek Girls Carrots Srebrną Marchewką za bycie wzorem kobiety zajmującej się nowymi technologiami. Autorka bloga http://hatalska.com  uznawanego za jeden z 10 najbardziej wpływowych blogów w Polsce.

Justyna Kwiecień (Socjomania.pl) – doświadczenie z zakresu social media zdobywała pracując w Onet.pl tworząc strategie obecności portalu w mediach społecznościowych oraz zarządzając procesem wydawniczym poszczególnych serwisów (m.in. Onet Sport, Onet Wiadomości, Onet Biznes, Onet Rozrywka, Onet Styl Życia). Wcześniej jako Team Leader koordynowała pracę ponad 20 moderatorów czuwających nad prawnym kształtem Forum Onet, oraz wszystkich serwisów, które wymagały moderacji. Przez kilka lat wspomagała zespół zajmujący się organizacją Bloga Roku. Aktualnie pracuje w firmie konsultingowo-szkoleniowej ‚Socjomania’, na stanowisku specjalisty social media. Prywatnie: zafascynowana marketingiem sportowym oraz wszystkim co związane z piłką nożną.

Artur Ratuszyński – dziennikarz „Kuriera Szczecińskiego”, specjalizuje się w sprawach samorządu Szczecina. W blogach pisze m.in. o polityce lokalnej, samorządzie, inwestycjach miejskich. Krytycznie analizuje działania szczecińskich decydentów.

Blogerzy Szczecin Aloud – Szczecin Aloud to przestrzeń wypowiedzi dla osób, które chcą dzielić się własnym spojrzeniem na miasto. Informuje o ważnych inicjatywach, pokazuje ludzi z pasją, relacjonuje wydarzenia kulturalne. Od listopada 2013 roku blog systematycznie nabierał rozmachu i zdobywał renomę i popularność. Laureaci konkursu – blogerzy Szczecin Aloud – w tym czasie stworzyli wiele akcji miejskich, o których pisały największe regionalne media, na blogu pojawiło się kilkaset wpisów a z dnia na dzień wpisy na stronie śledzi coraz większa rzesza fanów. W zeszłym roku w konkursie wyłonionych zostało 20 blogerów, którzy wspólnie tworzą i rozwijają Szczecin Aloud.

 

 

O autorze

avatar

SzczecinAloud

Szczecin Aloud to inspirujący głos miasta. To przestrzeń, w której ciekawe teksty, interesujące zdjęcia i intrygujące filmy pokazują Szczecin oczami jego wyjątkowych mieszkańców.