Jak najlepiej wykorzystać sobotnie popołudnie

Pomysłów jest wiele, ale w tą sobotę jako propozycję numer jeden dla mieszkańców Szczecina typuję TEDxSzczecin City 2.0. Tematyką transmitowanych wykładów będzie miasto, a Szczecin będzie jednym ze 135 miejsc na świecie gdzie uczestnicy będą dyskutowali na temat rozwoju i przyszłości miast.

W roku 2008, ponad połowa ludzi mieszkała w miastach. Szacuje się że do 2050 r. liczba ta wzrośnie do 70%. Miasta na całym świecie zmagają się z globalnymi wyzwaniami ale sposoby ich rozwiązania często powstają na poziomie lokalnym. Jak zmienią się nasze warunki życia przy rosnącej populacji miast. Co ze służbą zdrowia, energetyką czy transportem? Co musi oferować nowoczesne Miasto 2.0 żeby ludzie chcieli w nim żyć?

Podczas TEDxSzczecin City 2.0 ponad 20 wizjonerów zaprezentuje współczesne miejskie wyzwania. Od przełomowych projektów, które są już wdrażane po futurystyczne wizje przyszłości. Prezentacje  rzucą nowe światło na potencjał naszych miast i to jak my – mieszkańcy możemy wpłynąć na ich rozwój. Hasłem przewodnim konferencji TEDxCity 2.0 jest w tym roku „Dream me. Build me. Make me real.” a dzięki TEDxSzczecin będzie można zobaczyć trzy sesje tematyczne: Redefining Citizen, Reinventing Urban Experience oraz Reimagining the City.

W ramach TEDxCity2.0 poruszona zostanie tematyka z takich obszarów jak: sztuka, edukacja, żywność, zdrowie, przestrzeń publiczna czy bezpieczeństwo – wszystkie te elementy, które są ściśle związane z rozwojem i sukcesem miasta. Miejscy innowatorzy, urbaniści, organizatorzy ruchów miejskich i artyści z całego świata podczas czterech sesji wygłoszą łącznie 22 przemówienia związane ze zmianami, jakich dokonali w swoich miastach.

 

Aby wziąć udział w TEDxSzczecinCity 2.0 wymagana jest rejestracja na stronie http://live.tedxszczecin.com. Wszystkie transmitowane wystąpienia będą w języku angielskim. Wydarzenie odbędzie się 21 września o godz. 15 w klubie Rocker (ul. Partyzantów 2). Podobne wydarzenia organizują również lokalne społeczności TEDx w Krakowie i Warszawie.

 

O autorze

avatar

azielinska

Uwielbiam obserwować i komentować otaczającą mnie rzeczywistość. Chcę dzielić się moimi spostrzeżeniami z innymi ludźmi, a także uczestniczyć w dialogu z innymi mieszkańcami mojego miasta, którzy mają podobne lub całkiem inne spostrzeżenia. Jestem dumna, gdy widzę, że w moim mieście dzieje się coś ciekawego i uważam, że powinno się o tym mówić jak najwięcej. Ale pewne zjawiska wymagają też krytycznego spojrzenia albo chociaż przyjęcia z dużą dozą czarnego humoru. Pisałam do szczecińskiego magazynu Strefa Kobiet, obecnie od czasu do czasu do Szczecin in Progress oraz na blogu Ruszmy Szczecin. Piszę głównie o modzie i różnych zjawiskach wokół niej, ale także o stylu życia i wszystkim innym, co wyda mi się interesujące.