Już po raz drugi wybieramy Gorące Punkty Szczecina!

Z początkiem lutego rozpoczęła się druga już edycja plebiscytu na Gorące Punkty Miasta organizowanego przez szczecińską Fundację Hot-Point.

Hot-Point.pl

Idea głosowania polega na tym abyście to Wy, czyli mieszkańcy Szczecina, wskazali te miejsca, które uważacie, że są z jakiegoś powodu atrakcyjne i warte odwiedzenia oraz poznania. Oczywiście, jak można się domyślić, większość i tak standardowo zagłosuje na Zamek, Wały Chrobrego czy Jasne Błonia, bo są to miejsca nie tylko piękne i godne polecenia każdemu, ale też najbardziej znane. W całym plebiscycie chodzi też o to aby pokazać, że są w Szczecinie inne ciekawe, lecz mniej znane miejsca. Mogą one nie dostać dużo głosów, ale część z Was może się dowiedzieć, że w ogóle takie miejsca w mieście są, co jest dużym plusem takich akcji.

Zabytki to jednak nie wszystko. Organizatorzy bowiem bardzo nieszablonowo podchodzą do pojęcia atrakcji miejskiej. W rankingu plebiscytu można znaleźć bowiem ponad 20 różnych kategorii, wśród których znajdują się również różnego rodzaju lokale gastronomiczne, rozrywkowe, handlowe czy obiekty sportowe. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się to dosyć dziwne „atrakcje”, ale po głębszym przemyśleniu można stwierdzić, że coraz częściej właśnie takimi atrakcjami miejskimi stają się galerie handlowe, kluby, puby czy kawiarnie. Głosować można w sumie na ponad 600 obiektów, więc jest w czym wybierać. Mimo wszystko, każdy może zgłosić także swoje miejsce, którego jeszcze nie ma w rankingu kontaktując się bezpośrednio z Fundacją Hot-Point.

Gorąco zachęcam do głosowania na stronie www.hot-point.pl i tym samym pokazania co ciekawego jest w naszym mieście. Jeśli liczba głosów będzie naprawdę duża, to możliwe także, że taka mapa Gorących Punktów Miasta zostanie wydana również w formie papierowej. Warto również polubić fan page Hot-Pointa na Facebooku, gdzie co jakiś czas udostępniane są różne ciekawostki związane z poszczególnymi miejscami.

Do dzieła! :)

O autorze

avatar

Grzegorz Kluczyński

Urodziłem się w Szczecinie, tutaj mieszkam i pewnie również tutaj doczekam późnej starości. Od kilku lat staram się udowodnić wszystkim niedowiarkom, że Szczecin nie jest wioską z tramwajami... i chyba mi się to udaje! :)