Off Culture

Dzisiaj przedstawiam prace i sylwetki dwóch niepowtarzalnych artystów. Może nie należą jeszcze do mainstreamowej czołówki sztuki współczesnej, ale na pewno warto poświęcić ich pracom chwilę uwagi.

fot. Nick Gentry

Nick Gentry – bo tak właśnie nazywa się autor powyższej pracy – to brytyjski artysta. Swoje prace tworzy na starych dyskietkach komputerowych lub negatywach filmów. Pokrywa je farbą, dając im drugie życie oraz tworząc niepowtarzalne dzieła. Są to głównie portrety, które ujmują swoją unikalnością.  Jego prace bardzo szybko docenione przez środowisko street artu, dopiero teraz docierają do galerii. Aktualnie z „dyskietkowymi ludźmi” twarzą w twarz stanąć możemy w Robert Fontaine Gallery w Miami.

 

fot. Nick Gentry

 

fot. Nick Gentry

 

Drugim artystą, którego prace chciałabym przybliżyć szerszemu gronu jest Fabio Selvatici. Włoski artysta- samouk, swoje pierwsze kroki stawiał jako fotograf freelancer. Aktualnie zajmuje się cyfrową obróbką zdjęć i malarstwem. Technika, która powstała dzięki temu połączeniu daje niesamowite efekty wizualne. W jego pracach obserwować możemy  „erozję” starych fotografii i podziwiać oderwane od rzeczywistości postaci.

fot. Fabio Selvatici

 

fot. Fabio Selvatici

 

fot. Fabio Selvatici

 

O autorze

avatar

aletniowska

Mam 20 lat i aktualnie jestem na pierwszym roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Moją największą pasją, oprócz sportu pod każdą możliwą postacią, są podróże. Podróże, nowe miejsca, nowi ludzie, a przez to także nowe inspiracje. W szczecinie mieszkam od zawsze i chciałabym dzielić się z wami informacjami o szczecińskich miejscówkach które warto odwiedzić, rzeczach które warto zobaczyć i ludziach których warto poznać. ;)