Park(ing) Day, czyli park zamiast parkingu

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu przeszedł już do historii. Zakończył go przypadający 22 września Dzień Bez Samochodu, podczas którego można było do woli korzystać z tramwajów i autobusów nie płacąc za przejazd. Jednak  dużo ciekawszym wydarzeniem w ramach ETZT był Park(ing) Day, który odbył się w piątek na ul. Rayskiego.

Park(ing) Day to happening, którego celem jest pokazanie, do czego można w kreatywny i atrakcyjny sposób wykorzystać przestrzeń, która zwykle jest zajęta przez zaparkowane samochody. Miejsca parkingowe na jeden dzień zamieniają się w mini-parki tematyczne, gdzie można odpocząć, posłuchać muzyki, napić się kawy lub w każdy inny sposób miło spędzić czas. Tak się stało w miniony piątek, 20 września na fragmencie ul. Rayskiego, gdzie można było podziwiać ekologiczne ławki wykonane z odpadów, dowiedzieć się więcej o segregacji śmieci, posłuchać muzyki na żywo i napić kawy w popularnej mobilnej kawiarni. Wydarzenie miało dość kameralny charakter, jednak cieszyło się sporym zainteresowaniem wśród przechodniów.

Kolejny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu i takie wydarzenia jak Park(ing) Day już za rok. Być może na nieco większą skalę i z większym rozmachem niż obecnie…

parking_day_01_1290

parking_day_08_1290

parking_day_07_1290

parking_day_06_1290

parking_day_05_1290

parking_day_04_1290

parking_day_03_1290

parking_day_02_1290

 

 

 

 

O autorze

avatar

Grzegorz Kluczyński

Urodziłem się w Szczecinie, tutaj mieszkam i pewnie również tutaj doczekam późnej starości. Od kilku lat staram się udowodnić wszystkim niedowiarkom, że Szczecin nie jest wioską z tramwajami... i chyba mi się to udaje! :)