Znajdź inspiracje na TEDxSzczecinLive

Świetna wiadomość dla tych, którzy już wiedzą czym jest TEDx i regularnie śledzą nowe wykłady w sieci jak i tych, którzy jeszcze nie mają pojęcia, ale szukają inspiracji, motywacji lub po prostu są ciekawi świata i nowych odkryć w różnych dziedzinach:

Fundacja Netcamp zaprasza na trzecią edycję TEDxSzczecinLive, która odbędzie się już 13 czerwca. W czasie wydarzenia będzie można zobaczyć inspirujące wystąpienia z TEDGlobal w Edynburgu.

Miałam okazję uczestniczyć w TEDxSzczecinLive w lutym i muszę przyznać, że jest to niesamowite doświadczenie: inspirujący ludzie, historie, które dają energię do działania i wiedza, której nie znajdziemy w książkach. Po tych wykładach naprawdę można nabrać wiatru w żagle i wiary w to, że wszystko jest możliwe.

 


Hasłem tegorocznej konferencji TEDGlobal jest „Think Again” a dzięki TEDxSzczecinLive uczestnicy będą mogli zobaczyć 4 sesje tematyczne:

  • Money Talks
  • Listening to Nature
  • World on Its Head
  • Regeneration

Jesienią odbędzie się też konferencja TEDxSzczecin 2013 z udziałem lokalnych prelegentów. Fundacja Netcamp poszukuje kreatywnych wolontariuszy do współpracy przy tym inspirującym wydarzeniu.

Jako organizator inspirujących spotkań IT w Szczecinie chcemy dać uczestnikom TEDxSzczecinLive możliwość zobaczenia na żywo konferencji TEDGlobal aby zainspirować ich do działania – mówi Maciej Jankowski, Prezes Fundacji Rozwoju Branży Internetowej „Netcamp”.

Aby wziąć udział w TEDxSzczecinLive wymagana jest rejestracja na stronie http://live.tedxszczecin.com. Na podstawie jakości zgłoszeń organizatorzy wybiorą osoby, które otrzymają zaproszenie do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Wszystkie wystąpienia będą oczywiście w języku angielskim. TEDxSzczecinLive odbędzie się 13 czerwca o godz. 18:00 we Free Blues Clubie. Podobne wydarzenia organizują również lokalne społeczności TEDx w Krakowie i Lublinie.

TEDxSzczecinLive organizowany jest w oparciu o transmisję online z konferencji TED, pozwala to zobaczyć na żywo inspirujące sesje z Edynburga. W duchu „Ideas worth spreading” TED stworzył program TEDx – lokalnych i niezależnie organizowanych wydarzeń w klimacie TED, które gromadzą razem ludzi aby dzielić się nowymi ideami.

O autorze

avatar

azielinska

Uwielbiam obserwować i komentować otaczającą mnie rzeczywistość. Chcę dzielić się moimi spostrzeżeniami z innymi ludźmi, a także uczestniczyć w dialogu z innymi mieszkańcami mojego miasta, którzy mają podobne lub całkiem inne spostrzeżenia. Jestem dumna, gdy widzę, że w moim mieście dzieje się coś ciekawego i uważam, że powinno się o tym mówić jak najwięcej. Ale pewne zjawiska wymagają też krytycznego spojrzenia albo chociaż przyjęcia z dużą dozą czarnego humoru. Pisałam do szczecińskiego magazynu Strefa Kobiet, obecnie od czasu do czasu do Szczecin in Progress oraz na blogu Ruszmy Szczecin. Piszę głównie o modzie i różnych zjawiskach wokół niej, ale także o stylu życia i wszystkim innym, co wyda mi się interesujące.