Akcja: pomagamy Natalii!

Młoda, śliczna, uśmiechnięta. Nie takie zdjęcia zazwyczaj widzimy w apelach o pomoc dla chorych osób. Natalia w ogóle nie wygląda na chorą, kto by mógł się domyśleć, że ma w sobie aż 20-centymetrowego guza, który przeszkadza jej oddychać?

Wielu młodych ludzi myśli, że ta młodość i związana z nią siła jest tarczą na wszelkie choroby i nieszczęścia. Sądzimy, że nigdy nie zachorujemy na raka, że to zawsze chodzi o kogoś innego. Niestety, choroba może dotknąć KAŻDEGO, niezależnie od tego kim jesteśmy, czym się zajmujemy, ile mamy lat.

Natalia Toepler cierpi na ziarnicę złośliwą- nowotwór układu chłonnego. Od blisko roku zmaga się z trudami leczenia i przeciwnościami związanymi z finansowaniem leków przez NFZ. Diagnoza padła 28 marca 2013 roku, od tego dnia Natalia postanowiła walczyć. Walczy o życie. Nie jest w tym sama.

Zachęcam Was bardzo do polubienia facebook’owej strony „Pomaganie Jest Trendy Natalia Toepler”. Tam na bierząco dodawane sa informacje o całej akcji, której finał już niebawem. I oczywiście zachęcam Was także do pomagania, w każdej formie, chociażby do nagłośnienia akcji. Niech jak najwiecej szczecinian (i mieszkańców całej Polski!) pozna sytuację tej pieknej tancerki, która walczy o to, by móc spełniać swoje marzenia i uwolnić się od raka. Jej upór i wielka wiara już jest, teraz potrzebne są fundusze, by mogła mieć szansę pokonać nowotór.
Bardzo chciałam się spotkać z nią osobiście, jednak uniemożliwiły to kolejne wizyty w szpitalu. Natalia jednak bardzo cieszy się z każdej ofiarowanej pomocy, sama się nie poddaje i namawia do odwagi innych: „Fajnie, gdyby młodzi ludzie przestali się bać choroby i mieli odwagę walczyć!”.

PJT

Żyjemy jednak w takim świecie, gdzie dużo rzeczy zależy od pieniędzy, także efektywność leczenia nowotworów. W prywatnej klinice możliwe jest leczenie medykamentami niedostępnymi w państwowej służbie zdrowia, a leczenie nowymi technologiami jest bardzo kosztowne.

W sobotę, 9 marca w klubie 13 Muz odbędzie się publiczna zbiórka, z której zostanie sfinansowane leczenie Natalii. Akcja ”Pomaganie jest Trendy” ma na celu nie tylko pokazanie, że ”moda” na pomaganie nie przemija, ale że dobro powraca. W trakcie jej trwania będzie można zlicytować wiele atrakcyjnych przedmiotów i bonów ofiarowanych specjalnie dla Natalii, m.in.: zegarek Armani o wartości 1600 zł., voucher na organizacje wesela + BMW Z4 na pierwszą godzinę ceremonii o wartość 1500 zł., koszulkę ze zdjęciem i autografem Jerzego Janowicza, 3 ilustracje z autografem Henryka Sawki oraz wiele innych atrakcyjnych przedmiotów.

Pomagajmy, nigdy nie wiemy, kiedy nas albo kogoś z naszych bliskich spotka zły los. Wtedy pomoc dobrych ludzi jest nieoceniona.

 

zdjęcia: oficjalna strona „Pomaganie Jest Trendy Natalia Toepler”
https://www.facebook.com/pages/Pomaganie-jest-Trendy/289224107891680?fref=ts

O autorze

avatar

Monika Filipowicz

Chociaż lubię sprawdzać, czy lepiej jest tam, gdzie mnie nie ma, to wiem, że powrót do rodzinnego Szczecina zawsze jest dobry :) Nigdzie nie ma tylu krokusów wiosną, nigdzie tak nie pachnie czekoladą. Zgadzam się z tym, że tam dom twój, gdzie serce twoje. Moje bije w Szczecinie - tam zawsze będę wracać (tak samo często, jak wyjeżdżać - by poznawać świat! )