Hello Szczecin!

Przez całe wakacje, w ramach międzynarodowej wymiany studentów AIESEC, grupa studentów z różnych miejsc na świecie poznawać będzie Szczecin. Swoje spostrzeżenia, opinie, wspomnienia i przemyślenia publikować będą na naszym blogu. Na dobry początek chcieliby się Wam przedstawić :)

Clipboard01

你好! My name is Candy Suen, from Hong Kong. I’m 21 and still studying in University, majoring organizational communication. I love travelling; being independent, experience things that could only happen once in a life time, meeting people from different culture. I love food, Hong Kong is a place filled with all kinds of food from the world you can name of. So, in my free time, besides watching movies, I always discover tasty food with my friends.

I had been working in USA for 3 months last summer, traveled through 6 cities. So, this summer, I decided to come to the other continent, to explore Szczecin. I have to say I’m having high hopes, but after my first week here, I’m already sure I will have another splendid journey!

Cześć! Nazywam się Candy Suen, jestem z Hong Kongu. Mam 21 lat i studiuję komunikację organizacyjną. Uwielbiam podróże: bycie niezależną, przygody, które mogą zdarzyć się w życiu tylko raz i  poznawać ludzi o odmiennej kulturze. Kocham jeść, Hong Kong jest miejscem, w którym można spróbować kuchni z całego świata. W wolnym czasie (oprócz oglądania filmów) z przyjaciółmi staramy się odkrywać nowe, smaczne potrawy.

W ubiegłe wakacje pracowałam w USA przez okres 3 miesięcy, w tym czasie zwiedziłam 6 miast. Dlatego tego lata zdecydowałam się na przyjazd do innego państwa, by odkryć Szczecin. Muszę przyznać że miałam wielkie nadzieje odnośnie mojej podróży, po tygodniu spędzonym tutaj, jestem pewna że to będzie kolejna wspaniała podróż!

 

Oi! I’m Caíque from Brazil, student of Architecture, lover of football, art and travelling. Why I’ve decided to came at Szczecin? To get in touch with a different culture, different types of architecture and have a new and unique experience, my first in Europe. I’ll be writing my impressions about this awesome city for the next weeks, so stay tuned! Pa!

Hej! Jestem Caíque, pochodzę z Brazylii. Jestem studentem architektury oraz wielkim fanem piłki nożnej, sztuki i podróżowania. Dlaczego zdecydowałem się na przyjazd do Szczecina? By poznać odmienną kulturę, różne rodzaje architektoniczne i przeżyć unikalne przygody podczas mojej pierwszej podróży do Europy. Przez następne tygodnie będę pisał o własnych wrażeniach i przeżyciach dotyczących tego wspaniałego miasta. Zostańcie z nami! Pa!

 

Xin chao! Honey is a 21-year-old Vietnamese passionate traveller, blogger and AIESECer. I am currently pursuing a bachelor degree of international business in Helsinki, Finland. Last year, I joined AIESEC as a volunteering member with an aim to developing myself and expanding my network. I enjoyed working for AIESEC a lot; therefore, in summer 2014 I decided to go for an internship at AIESEC in Szczecin as a part of my school’s work placement. And why Live in Szczecin? I love the origin of the project because it perfectly matches my ideal work as a writer, traveller and marketer. Szczecin is a lovely city with beautiful river and all of the Polish people I had met are warm and nice. So I thought why not? And here I am in happy Szczecin!

Hej! Jestem Honey, 21-letnią pasjonatką podróży, blogerką i AIESECerką z Wietnamu. Obecnie, piszę licencjat z biznesu międzynarodowego w Helsinkach, w Finlandii. W zeszłym roku, dołączyłam do AIESEC jako wolontariuszka z myślą o rozwijaniu się i rozszerzaniu swoich zdolności. Bardzo podobała mi się praca w AIESEC; w związku z tym latem 2014 roku zdecydowałam się na staż w AIESEC Szczecin, w formie praktyk studenckich. Dlaczego właśnie projekt Lice in Szczecin? Ponieważ kocham ideę projektu, która idealnie wpasowuje się w ideał wymarzonej pracy pisarza, podróżnika i osoby działającej w marketingu. Szczecin to wspaniałe miasto z piękną rzeką, a wszyscy Polacy, których spotkałam są ciepli i przyjemni. Dlatego pomyślałam, dlaczego nie spróbować? I oto jestem w szczęśliwym Szczecinie!

 

Hi! My name’s Kevin Manning. I’m from a small town just outside of Toronto, Canada. I’m 22 years old and I just graduated university. Some of my passions are writing, reading, photography and movies. I’m a pretty quiet person but I like to observe a lot and learn from other people. I wanted to come here to challenge myself and do something new. I’m very excited to live in Szczecin for a little while!

Cześć! Nazywam się Kevin Manning. Pochodzę z małego miasta znajdującego się nieopodal Toronto w Kanadzie. Mam 22 lata i właśnie ukończyłem studia. Moimi pasjami są: pisanie, czytanie, fotografia i filmy. Jestem dosyć nieśmiałą osobą, ale lubię obserwować i uczyć się od innych. Przyjechałem tutaj ponieważ chciałem zrobić coś nowego, co byłoby dla mnie wyzwaniem. Jestem bardzo podekscytowany mieszkaniem w Szczecinie, nawet przez ten krótki czas!  

 

Hola, I’m Iwonka from the beautiful city Morelia in Michoacan, Mexico. I’m 21 years old. I love to travel so I will be showing you the amazing Szczecin through my eyes. I choose this city to learn, to experience and to have fun, so keep your eyes open if you want to see how a mexican girl lives in Poland. ¡Hasta luego amigos!

Hej! Jestem Iwonka, pochodzę z pięknego miasta – Morelia, mieszczącego się w Meksyku. Mam 21 lat. Uwielbiam podróże, dlatego będę pokazywała Wam niesamowity Szczecin, widziany moim okiem. Wybrałam to miasto by uczyć się, przeżywać nowe przygody i bawić się! Więc miej oczy szeroko otwarte, jeżeli chcesz zobaczyć jak meksykańska dziewczyna żyje w Polsce. 

O autorze

avatar

SzczecinAloud

Szczecin Aloud to inspirujący głos miasta. To przestrzeń, w której ciekawe teksty, interesujące zdjęcia i intrygujące filmy pokazują Szczecin oczami jego wyjątkowych mieszkańców.