Skarb Gryfa odkryty!

W  minioną sobotę, 5 lipca br., z okazji 69. Urodzin Szczecina, odbyła się gra miejska „Odkryj Skarb Gryfa”.  Gra organizowana była w ramach projektu miejskiego bloga Szczecin Aloud.

Tematem przewodnim Gry Miejskiej była historia Szczecina, w szczególności dotycząca motywu gryfa. Zadaniem uczestników było rozwiązanie zagadek na każdej ze stacji gry i zdobycie ukrytego „skarbu”.

DSC_0782

 

Gra rozpoczęła się od krótkiego spotkania zawodników  z Krzysztofem Soską, zastępcą prezydenta miasta. Następnie uczestnicy wysłuchali krótkiej prezentacji, która była podpowiedzią do niełatwych zagadek, czekających na trasie gry.

W trakcie poszukiwań gracze odwiedzili m.in. Muzeum Historii Szczecina, szukając zabytkowej płytki terakotowej; Klubokawiarnię FiKa, w której mieli „zasmakować kryminalnego burgera”; Urząd Miasta Szczecin, Plac Grunwaldzki w poszukiwaniu lipy szerokolistnej i lecących gołębi; Fontannę przy Pleciudze, której „tafle szklane mienią się kolorami tęczy w rytm granej muzyki”,  Budynek Wydziału Elektrycznego ZUT oraz Urząd Miar.

Sporym wyzwaniem dla zawodników było rozwiązanie fotozagadek matematycznych powiązanych z szukaniem detali architektonicznych na zabytkowych kamienicach przy ul. Krzywoustego.

Na ostatniej ze stacji, w Sali Bibliotecznej magistratu gracze otrzymali informację o skarbie ukrytym pod „majestatycznym Gryfem – darem Towarzystwa Przyjaciół Szczecina” znajdującym się naprzeciw Placu Armii Krajowej.

Mimo upalnego dnia zawodnicy dzielnie pokonywali kolejne etapy zabawy. W ciągu sześciu godzin poszukiwań przemierzyli niemalże 20 km ulicami Szczecina.

Fotorelację z gry znaleźć można pod adresem: http://blog.szczecin.eu/bez-kategorii/gra-miejska-odkryj-skarb-gryfa-realacja/#more-21991.

Lista zwycięskich drużyn:

1 miejsce – RadziOla
2 miejsce – Psy Baskervillów
3 miejsce – A perfum nie chcesz?
Wyróżnienie – Szczecinianie

Serdeczne gratulacje dla wszystkich Odkrywców Skarbu Gryfa!

O autorze

avatar

SzczecinAloud

Szczecin Aloud to inspirujący głos miasta. To przestrzeń, w której ciekawe teksty, interesujące zdjęcia i intrygujące filmy pokazują Szczecin oczami jego wyjątkowych mieszkańców.