Uśpione traktory na ulicach Szczecina

Pojawiły się na początku grudnia i prawie na stałe wpisały się w zimowy krajobraz naszego miasta.  Mowa o ogromnych traktorach należących do rolników, którzy walczą o realizację swoich postulatów na ulicach Szczecina.

Protest trwa od 5 grudnia, jednak od kilku dni mieszkańcy Szczecina – zwłaszcza ci, którzy przemierzają centrum miasta w godzinach popołudniowych, mogą odetchnąć z ulgą. Rolnicy tymczasowo wstrzymali przejazdy przez centrum, jednak nie wyjechali ze Szczecina. Można ich spotkać w niedalekim sąsiedztwie Wałów Chrobrego, gdzie w nieco mniej spektakularny sposób walczą o swoje postulaty. Tam również można zobaczyć ich pojazdy, które obecnie zapadły w zimowy sen…

Zdania na temat protestu są podzielone. Jedni popierają żądania rolników i formę w jakiej protestują, inni na nich narzekają. Swoją opinię na ten temat można wyrazić m.in. za pośrednictwem sondy na Facebooku.

 

O autorze

avatar

Grzegorz Kluczyński

Urodziłem się w Szczecinie, tutaj mieszkam i pewnie również tutaj doczekam późnej starości. Od kilku lat staram się udowodnić wszystkim niedowiarkom, że Szczecin nie jest wioską z tramwajami... i chyba mi się to udaje! :)