71 rocznica urodzin miasta Szczecin

Dziś, 5 lipca obchodzimy urodziny polskiego Szczecina. W 1945 roku, w gmachu obecnego urzędu miasta,  delegacja polska wraz z inżynierem Piotrem Zarembą uroczyście odebrała akt przekazania agend miejskich od niemieckiego Szczecińskiego Zarządu Miejskiego.  

Zapraszamy dziś do wspólnego świętowania Dnia Pionierów Miasta Szczecina. Z tej okazji  odbędzie się między innymi uroczysta sesja Rady Miasta. O godzinie 12.00 zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem Czynu Polaków na szczecińskich Jasnych Błoniach.

W trakcie tegorocznych obchodów urodzin, nadarzy się również okazja aby, poznać niedostępną na co dzień salę szczecińskiego magistratu – gabinet prezydencki. Zwiedzających po gabinecie oprowadzi prezydent Piotr Krzystek. Początek zwiedzania zaplanowano na godzinę 18.00.

W weekend świętowaliśmy urodziny miasta na Różance. Było pięknie, kolorowo, uroczyście i smacznie – czyli tak jak powinno być :)

Zapraszamy na relację video:

YouTube Preview Image

O autorze

avatar

Grzegorz Olichwer

Od dziecka pasjonuję się fotografią. Z początku fotografia analogowa, później cyfrowa a teraz dzięki możliwości, także tworze filmy. Część z nich znajdziecie na mojej stronie i fanpage na fb: http://www.destinyofcolors.pl i http://www.fb.com/destinyofcolors Staram się oddać klimat każdego wydarzenia w jak najlepszy sposób, aby gdy ktoś kiedyś wróci do tych zdjęć mógł sobie przypomnieć co czuł w tej chwili.