About Aloud

Z poszukiwaniami blogerów na Szczecin Aloud wystartowaliśmy pod koniec grudnia. Po świątecznym zamieszaniu, sylwestrowym szaleństwie i zebraniu nie tylko zgłoszeń, ale również pytań, przygotowaliśmy jedną zbiorczą odpowiedź. Mamy nadzieję, że znajdziecie w niej wszystkie potrzebne informacje :)

Szczecin Aloud to blog tworzony o mieście i przez jego mieszkańców. Nie jest kolejnym portalem, na którym uprawia się dziennikarstwo obywatelskie, serwisem z aktualnościami czy stroną, powielającą wiadomości z internetowych wydań miejskich dzienników. Takich miejsc jest już w sieci wiele i świetnie spełniają swoją rolę.

Aloud ma być głosem miasta wykrzyczanym z inspirujących gardeł dalekich od polityki, reklamy i propagandy. Gardeł osób, które pragną pokazać swoje miasto jako miejsce ciekawe, warte odkrycia przez mieszkańców i odwiedzenia przez turystów.

Szukamy osób, które, w miarę możliwości systematycznie, będą dzielić się swoim spojrzeniem na Szczecin przez pryzmat wieloletnich pasji albo dopiero rodzących się zainteresowań. Zależy nam na tematach lifestylowych, lekkim języku, naprawdę dobrych zdjęciach i filmach, które poruszą wyobraźnię i guzik „Lubię to” :)

Może jest wśród Was ktoś, kto z zapałem śledzi modowe nowinki, w sklepach wyszukuje promocji a na ulicach wyjątkowo ubranych osób? Może jesteście jednymi z tych, którzy każdą wolną chwilę spędzają na koncertach, wystawach, warsztatach albo w kinie i chcielibyście opisać swoje wrażenia? Wielbicielami nowych smaków i miejsc, w których rozchodzą się zapachy przypraw, miłośnikami starego Szczecina kolekcjonującymi historyczne publikacje i sprawdzającymi, jak bardzo zmieniło się miasto od czasu ich wydania, albo spędzacie wieczory na odkrywaniu klubów, pubów czy kawiarni i dobrze wiecie, które miejsca warto polecić na spotkanie z przyjaciółmi. To oczywiście tylko przykłady.

Jak stać się częścią Aloud? Na początek wypełnij zgłoszenie. Udostępnimy Ci możliwość samodzielnego wstawiania treści, do czego nie będzie potrzebna informatyczna wiedza tylko zaledwie parę wskazówek. Na początku materiały będziemy moderować, ale nie będziemy w nie ingerować. Przed publikacją chcemy się z nimi zapoznać. Dlaczego? Ponieważ zależy nam na dobrej jakości i uniknięciu treści o charakterze obraźliwym czy reklamowym.

Pomyśl, jaki Szczecin chciałbyś pokazać i jakich informacji szukałbyś chcąc odwiedzić inne miejsce. To, jak postrzegane jest miasto w dużej mierze zależy od tego, co i jak o nim mówi każdy z nas.

Wszystkim osobom, które wysłały do nas zgłoszenia bardzo dziękujemy. Czekamy na jeszcze! :) Jeśli sami nie czujecie się na siłach, dajcie znać przyjaciołom. Na pewno znacie ciekawych ludzi z pasją i energią, którą mogliby się podzielić.

Zapoznaj się z Zasadami korzystania z serwisu i polityką prywatności

 

O autorze

avatar

SzczecinAloud

Szczecin Aloud to inspirujący głos miasta. To przestrzeń, w której ciekawe teksty, interesujące zdjęcia i intrygujące filmy pokazują Szczecin oczami jego wyjątkowych mieszkańców.