Florystyczne ferie w Muzeum Techniki i Komunikacji

Podczas tegorocznych ferii zimowych pogoda niestety nie pozwoliła, aby dzieci mogły je spędzić na sankach, nartach, czy lepiąc bałwana.  Różne szczecińskie firmy i instytucje prześcigały się w pomysłach, aby jak najbardziej urozmaicić dzieciom te dwa – wolne od szkolnych obowiązków tygodnie. Jedną z bardziej oryginalnych form spędzenia ferii były warsztaty florystyczne w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie.

Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat były prowadzone przez Małgorzatę Makarewicz – szczecińską florystkę, która posiada bogate doświadczenie w tej dziedzinie i ma w swoim dorobku m.in. podobne warsztaty w szczecińskich szkołach oraz placówkach kulturalnych.

Podczas zajęć z sympatyczną panią Małgosią, dzieci wykonywały piękne kompozycje z kwiatów, m.in. bukiety z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, drzewka szczęścia, mini-ogródki itp. Okazało się, że najmłodsi szczecinianie są bardzo utalentowani, a przede wszystkim bardzo kreatywni i z kilku kwiatów, liści, gałązek i szyszek umieją wyczarować prawdziwe dzieła sztuki. Wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcia – oglądając je, trudno uwierzyć, że są to prace autorstwa dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Warsztaty florystyczne w Muzeum Techniki i Komunikacji dobiegły końca wraz z feriami zimowymi, jednak dość spore zainteresowanie tą formą spędzania wolnego czasu sprawiło, że pojawiły się plany cyklicznych warsztatów, które być może będą odbywały się w tym samym miejscu.

 

 

O autorze

avatar

Grzegorz Kluczyński

Urodziłem się w Szczecinie, tutaj mieszkam i pewnie również tutaj doczekam późnej starości. Od kilku lat staram się udowodnić wszystkim niedowiarkom, że Szczecin nie jest wioską z tramwajami... i chyba mi się to udaje! :)