Harlem Globtrotters w Szczecinie!

To będzie nie lada gratka dla szczecińskich fanów basketu. Legenda „koszykówki z poczuciem humoru” i zaskakujących pomysłów na zdobywanie punktów oraz ogrywanie przeciwnika, wystąpi w Szczecinie. Harlem Globtrotters zaprezentują swoje umiejętności w szczecińskiej hali Azoty Arena. 

harlem

Harlem Globetrotters powstali w 1926 roku. Założycielem i pierwszym trenerem był Abe Saperstein, który wraz z 5. graczami nazywanych Savoy Big Five, rozegrał pierwszy mecz w 1927 roku. Dzisiaj nietypowa drużyna znana jest na całym świecie, mają na swoim koncie ponad 22.000 meczów w 150 krajach.

Harlem Globetrotters są specjalistami od efektownych wsadów piłki do kosza i rzutów z drugiego końca boiska oraz jedyna drużyna sportowa, która doczekała się swojej gwiazdy w hollywoodzkiej galerii sław. Pośród licznych gwiazd NBA, które grały kiedyś z Harlem Globetrotters, wymienić można Wilta Chamberlaina, który do dziś dzierży rekord NBA w liczbie zdobytych punktów w jednym meczu – 100.

Popisy „szalonej” drużyny można będzie obejrzeć 29 kwietnia o 19:00 na hali Azoty Arena.

O autorze

avatar

SzczecinAloud

Szczecin Aloud to inspirujący głos miasta. To przestrzeń, w której ciekawe teksty, interesujące zdjęcia i intrygujące filmy pokazują Szczecin oczami jego wyjątkowych mieszkańców.