Pokaz slajdów z rowerowej podróży po bardzo południowej Skandynawii

Jest taka fajna inicjatywa w Szczecinie jak Pokazy Slajdów z Wypraw Rowerowych. Dzieją się one w bardzo klimatycznym miejscu, jakim jest browar Stara Komenda, przy placu Stefana Batorego. Po raz pierwszy trafiłem tam około trzech, czy czterech lat temu i każdej relacji słuchałem z mieszanką podziwu i zazdrości.

Ten podziw i zazdrość wynikały z tego, że sam nie miałem odwagi nigdzie wyruszyć. I to właśnie na pokazie slajdów zapadła ostateczna i nieodwołalna decyzja, że jadę! Dużo pozytywnych wrażeń i jeszcze więcej praktycznych porad, w trakcie jednej z relacji ze szlaku Odra-Nysa ułatwiły tą decyzję. O jej efektach możecie  poczytać w tym miejscu.

No i od tego momentu wszystko się zmieniło. Dziś oczywiście wracam na pokazy slajdów, ale już tylko z podziwem. Bo zamiast zazdrościć planuję kolejne wyjazdy. Na rowerowej mapie odhaczyłem Rugię, a potem południową Szwecję i Kopenhagę. I to właśnie za relację z tej ostatniej wyprawy, udało mi się zdobyć pierwszą nagrodę w konkursie magazynu Rowertour.

Po tych kilku latach, 21 marca 2016 roku, o godzinie 19:00, będę miał olbrzymi zaszczyt stanąć po drugiej stornie mikrofonu i opowiedzieć o swoich przygodach ze skandynawskiej wyprawy. Opowiem głównie o:

  • największym moście na świecie…,
  • nieco o kryminałach i bezpieczeństwie w podróży,
  • o dziejach dwóch narodów,
  • trochę o architekturze,
  • warunkach atmosferycznych i rowerze,
  • o mojej definicji rowerowego miasta,
  • noclegach w drodze,
  • i najładniejszej plaży jaką widziałem.

Wszystko to często z przymrużeniem oka, a czasami bardzo poważnie. Jednak przede wszystkim marzy mi się, żeby pokazać, że na ciekawe wyjazdy nie trzeba ruszać daleko, wydawać wszystkich pieniędzy i ogólnie być Tonym Halikiem.

Będzie mi bardzo miło jeśli się pojawisz Drogi Czytelniku.

Link do wydarzenia na facebook-u o tutaj.

O autorze

avatar

dczarnowski

Moje wpisy to takie Niebuszewo szczecińskiej blogosfery. Jeśli nie musisz - nie wchodź za głęboko. Nie doświadczysz tu pięknej polszczyzny, za to znajdziesz wiele skradzionych rzeczy. Kto wie? Może kiedyś należały do Ciebie.